XVI Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe

Strona główna » Aktualności » XVI Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe

wielkość tekstu:A | A | A

Celem konkursu jest zachowanie starej tradycji ozdabiania wnętrz mieszkalnych, pobudzenie i promocja twórczości ludowych artystów, pozyskanie dla tej tradycji nowych i młodych twórców. Konkurs jest otwarty i dostępny dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przedmiotem konkursu są tradycyjne ozdoby bibułkowe (pojedyncze kwiaty, wiązanki, girlandy, rozety, bukiety, wianki, pająki, a także inne ozdoby nawiązujące do tradycji zdobnictwa bibułkowego).

Każda praca winna być przygotowana przez jednego indywidualnego wykonawcę.

Autorom najciekawszych i najpiękniejszych ozdób i kwiatów zostaną przyznane nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. O ilości i wysokości nagród konkursowych zadecyduje Komisja plastyków i etnografów.

Prace konkursowe z opisem zawierającym: imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek, numer telefonu, należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Pl. Mar. Józefa Piłsudskiego 15 w dniach  8-9 maja 2017 roku w godz. 12:00-20:00. 11 maja 2017 r. znany będzie werdykt komisji.

Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 18 czerwca 2017 r. o godz. 15:00 na imprezie pod nazwą XII Festyn Rodzinny w Ogrodach Plebańskich.

Wystawa czynna będzie od 22 maja do 18 czerwca 2017 roku w siedzibie GOK-u w godzinach pracy Ośrodka. Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Będą stanowić upominki i zostaną podarowane do wybranych instytucji.


Zapraszamy do udziału!
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, tel. 34 328 53 13
Współpraca: Starostwo Powiatowe w Częstochowie

czytano: 2186 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018