Spotkanie etnologów z mieszkańcami Gminy

Strona główna » Aktualności » Spotkanie etnologów z mieszkańcami Gminy

wielkość tekstu:A | A | A

25 czerwca 2015 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie odbyły się dyskusje ze znawcami dziejów i tradycji Olsztyna i okolic. Pierwsza dyskusja dotyczyła miejsc związanych z II wojną światową na terenie gminy Olsztyn, druga zaś miejsc związanych ze społecznością żydowską mieszkającą tu przed II wojną światową.

Do dyskusji zostały zaproszone osoby, mające największą wiedzę historyczną oraz dysponujące własnymi doświadczeniami z przeszłości, świadkowie wydarzeń z tamtych lat: Andrzej Zawadzki z Koniecpola, Kazimierz Tomza z Przymiłowic, Józef Łodyga z Turowa oraz Marek Romański-historyk, autor książek pt. „Z dziejów Gminy Olsztyn” oraz „Gmina Olsztyn koło Częstochowy w czasie II wojny światowej”, Andrzej Nabiałek-historyk, dyrektor Gimnazjum im. Kaspra Karlińskiego w Olsztynie i Lidia Śmierciak-dyrektor Szkoły Podstawowej w Turowie.

Celem dyskusji było poszerzenie i pogłębienie wiedzy o miejscach, o których studenci etnologii Uniwersytetu Łódzkiego zbierali opowieści podczas badań terenowych w kwietniu 2015 roku.

 

czytano: 659 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Niepowtarzalna sceneria zamkowego wzgórza i okolic Olsztyna służyła znakomitym reżyserom do kręcenia ujęć znanym filmów: Rękopis znaleziony w ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2017