Dwie remizy w remoncie

Strona główna » Aktualności » Dwie remizy w remoncie

wielkość tekstu:A | A | A

Remiza w Przymiłowicach

Siedziby jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w Przymiłowicach i Zrębicach są w trakcie termomodernizacji.

Remiza w Przymiłowicach zyska m.in.: ocieplenie, kolorową elewację i przebudowane wejście, nowe okna, drzwi i bramy garażowe. Wykonane zostaną nowe instalacje: elektryczne i oświetleniowe, centralnego ogrzewania oraz wod-kan wraz z ciepłą wodą użytkową z kolektorów słonecznych.

Budowana jest także nowa kotłownia gazowa wraz z instalacją. Teren wokół budynku zyska kostkę brukową, ławki i kosze.

W ramach remontu wnętrza zaplanowano także częściowe zmiany układu pomieszczeń na pierwszym piętrze. Budynek będzie gotowy jesienią 2018 r.

W siedzibie OSP Zrębice wzmocniono więźbę dachową oraz ułożono nowe pokrycie. Budynek zyska nową instalację elektryczną i centralnego ogrzewania oraz kotłownię gazową.

Wzmocnione ściany budynku zostaną ocieplone i otynkowane. Budynek będzie miał nowe bramy garażowe, a także odnowione wejście główne z nowymi drzwiami i daszkiem.

Obydwa zadania są realizowane w ramach projektu pn.„Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej w gminie Olsztyn – budynki OSP w Zrębicach i Przymiłowicach”. 

Koszty kwalifikowane zadania oszacowano na 1 700 898,07 zł. Aplikując z sukcesem do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego w ramach Regionalnych Inwestycji Terytorialnych Subregionu Północnego działanie 4.3 Efektywność energetyczna i odnawialne źródła energii w infrastrukturze publicznej i mieszkaniowej, Gmina zapewniła sobie dofinansowanie w wysokości 1 445 763,38 zł. Wsparcie finansowe zapewnia również Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Całkowita wartość projektu to 3 590 148,43 zł.

 

Remiza w PrzymiłowicachRemiza w PrzymiłowicachRemiza w PrzymiłowicachRemiza w PrzymiłowicachRemiza w Zrębicach.Remiza w Zrębicach.Remont remizy w Zrębicach.

czytano: 918 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018