Puchar Wójta Gminy Olsztyn dla OSP Zrębice

Strona główna » Aktualności » Puchar Wójta Gminy Olsztyn dla OSP Zrębice

wielkość tekstu:A | A | A

Jednostka OSP Zrębice zwyciężyła w Gminnych Zawodach Sportowo – Pożarniczych, które odbyły się 9 września na stadionie przy ul. Zielonej w Olsztynie.

W zmaganiach uczestniczyło sześć drużyn męskich, jedna drużyna kobieca z OSP Kusięta oraz  Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Biskupice.

Wójt Gminy Olsztyn i Prezes Zarządu Gminnego OSP, Tomasz Kucharski oraz Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych w Olsztynie, Jan Jeleń otworzyli zawody i powitali przybyłych gości.

Na stadionie obecni byli również radni Gminy Olsztyn: Teresa Pala, Mariusz Staniec oraz Marcin Poch i sołtys Kusiąt, Gabriela Klimek. 

Zawody nadzorowała komisja sędziowska powołana przez Komendanta Miejskiego w Częstochowie pod przewodnictwem brygadiera Wojciecha Wieczorkiewicza. 

Rywalizacja przebiegała według Regulaminu Zawodów Sportowo - Pożarniczych w konkurencjach:  ćwiczenie bojowe oraz  sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami.

Podobnie jak w zeszłym roku najlepsi okazali się druhowie z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej ze Zrębic, którzy zdobyli Puchar Wójta Gminy Olsztyn, dyplom oraz nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł.

Na drugiej pozycji uplasowała się drużyna pożarnicza z OSP Olsztyn, zdobywając oprócz pamiątkowego pucharu i dyplomu także czek na 1000 zł.

Trzecie miejsce przypadło w udziale strażakom z OSP Kusięta – otrzymali  puchar, dyplom i 500 zł.

Dodatkowo organizatorzy nagrodzili Drużynę Kobiecą z OSP Kusięta. Panie w uznaniu dla  umiejętności i zaangażowania otrzymały dyplom i nagrodę w wysokości 500 zł oraz bilety do Filharmonii Częstochowskiej na spektakl i szkolenie.

Pozostałe zespoły uczestniczące w rywalizacji otrzymały od organizatorów pamiątkowe dyplomy.

Na zakończenie Wójt Gminny Olsztyn wraz z Komendantem Gminnym podziękowali strażakom i organizatorom za sprawne, a co najważniejsze bezpieczne przygotowanie zawodów.

Klasyfikacja generalna zawodów:
- drużyny męskie, grupa A seniorzy
1. OSP Zrębice
2. OSP Olsztyn
3. OSP Kusięta
4. OSP Turów
5. OSP Biskupice
6. OSP  Przymiłowice.
- drużyny kobiece, grupa C 
OSP Kusięta


 

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 2763 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Niepowtarzalna sceneria zamkowego wzgórza i okolic Olsztyna służyła znakomitym reżyserom do kręcenia ujęć znanym filmów: Rękopis znaleziony w ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018