Certyfikaty CzOT dla Gminy Olsztyn

Strona główna » Aktualności » Certyfikaty CzOT dla Gminy Olsztyn

wielkość tekstu:A | A | A

Małgorzata Majer, Dyrektor ROK w Częstochowie, Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn, Joanna Rysińska i Stanisław Brzezina Kałkus, właściciele Chaty na zakolu oraz Jacek Rakowski, właściciel Baru Leśnego

Cztery certyfikaty Częstochowskiej Organizacji Turystycznej otrzymała Gmina Olsztyn podczas gali z okazji Światowego Dnia Turystyki.

Uroczystość odbyła się 6 października br. w częstochowskim ratuszu i była okazją do nagrodzenia ludzi zasłużonych dla turystyki oraz do podsumowania działań  ukierunkowanych na promocję i uatrakcyjnianie regionu częstochowskiego.

W kategorii „Produkt turystyczny”, Gminie Olsztyn przyznano certyfikaty za Festiwal Sztuki i Wina oraz za Chatę na zakolu ,,Wójtówkę”. W kategorii „Potrawa regionalna” certyfikat uzyskał placek leśny oraz duszonka z grzybów z Baru Leśnego.

Certyfikaty z rąk Prezydenta Częstochowy, Krzysztofa Matyjaszczyka, Przewodniczącego Rady Miasta Częstochowy, Zdzisława Wolskiego, prezesa CzOT, Stefana Nowaka odebrali: Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, Dyrektor Regionalnego Ośrodka Kultury w Częstochowie, Małgorzata Majer, właściciel Chaty na zakolu, Stanisław Brzezina Kałkus oraz właściciel Baru Leśnego, Jacek Rakowski.

Festiwal Sztuki i Wina w Olsztynie to jedyna tego typu impreza na Wyżynie Krakowsko-Częstochowskiej, skierowana na promocję kultury winobrania, sztuki i produktów regionalnych. Gmina Olsztyn i Regionalny Ośrodek Kultury w Częstochowie zorganizowały dotychczas dwie edycje wydarzenia. Festiwal na stałe wpisał się w kalendarium Gminy Olsztyn i jego kontynuację planuje się również w przyszłych latach. Impreza organizowana jest w przedostatni weekend lipca.

Chata na zakolu ,,Wójtówka” to jeden z najstarszych drewnianych domów w Olsztynie, powstała na przełomie XIX i XX wieku. Para mieszkańców Olsztyna, Joanna Rysińska i lokalny artysta, Stanisław Brzezina Kałkus odrestaurowała budynek należący niegdyś do dziadka pani Joanny.

Placek leśny to potrawa bazująca na tradycyjnym placku ziemniaczanym z sosem mięsno - grzybowym. Duszonka z grzybów to danie w całości składające się z grzybów zbieranych w okolicznych lasach. Szef kuchni dodaje borowiki, podgrzybki, kurki i maślaki. Bar Leśny istnieje od 2012 r., został rozbudowany  w 2015 r. Właściciel i zarazem szef kuchni, Jacek Rakowski jest laureatem wielu konkursów kulinarnych.
 

Małgorzata Majer, Dyrektor ROK w Częstochowie, Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn, Joanna Rysińska i Stanisław Brzezina Kałkus, właściciele Chaty na zakolu oraz Jacek Rakowski, właściciel Baru LeśnegoPowitanie gości przez Prezydenta Miasta Częstochowy, Krzysztofa MatyjaszczykaOd lewej: Prezes CzOT, Stefan Nowak, Dyrektor ROK w Częstochowie, Małgorzata Majer, Prezydent Miasta Częstochowy, Krzysztof Matyjaszczyk, Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy, Zdzisław WolskiStanisław Brzezina Kałkus, właściciel Chaty na zakolu odbiera nagrodę z rąk (od lewej): Stefana Nowaka, Prezesa CzOT, Krzysztofa Matyjaszczyka, Prezydenta Miasta Częstochowy oraz Zdzisława Wolskiego, Przewodniczącego Rady Miasta CzęstochowyOd lewej: Stefan Nowak, Prezes CzOT, Stanisław Brzezina Kałkus, właściciel Chaty na zakolu, Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy, Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn oraz Zdzisław Wolski, Przewodniczący Rady Miasta CzęstochowyOd lewej: Stefan Nowak, Prezes CzoT, Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy, Jacek Rakowski, właściciel Baru Leśnego, Zdzisław Wolski, Przewodniczący Rady Miasta Częstochowy oraz Tomasz Kucharski, Wójt Gminy OlsztynMałgorzata Majer, Dyrektor ROK w Częstochowie, Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn, Joanna Rysińska i Stanisław Brzezina Kałkus, właściciele Chaty na zakolu oraz Jacek Rakowski, właściciel Baru LeśnegoOd lewej: Małgorzata Majer, Dyrektor ROK w Częstochowie, Krzysztof Matyjaszczyk, Prezydent Miasta Częstochowy oraz Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn

czytano: 1240 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018