Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie

Strona główna » Aktualności » Święty Mikołaj z Polakami na Wileńszczyźnie

wielkość tekstu:A | A | A

- Los rodaków mieszkających na Litwie nie jest nam obojętny, dlatego włączyliśmy się do akcji charytatywnej pomocy Polakom na Wileńszczyźnie. Serdecznie prosimy również Mieszkańców gminy o wsparcie i przyłączenie się do zbiórki artykułów żywnościowych, słodyczy i zabawek dla polskich rodzin mieszkających na Litwie. zachęca Tomasz Kucharski, wójt gminy Olsztyn.

Akcję charytatywną dla Polaków mieszkających na Wileńszczyźnie od lat organizuje Towarzystwo Patriotyczne „Kresy” w Częstochowie. Akcja oparta jest na idei charytatywnej i patriotycznej. Polega na zbiórce artykułów żywnościowych, którymi w okresie przedświątecznym będą obdarowani Polacy mieszkający w gminach Jaszuny, Kowalczuki, Mickuny oraz w parafii Nowa Wilejka. Pomocą mają być także objęte polskie szkoły w Mickunach, Egliszkach, Kowalczukach, Ławryszkach i Pakienie.

Partnerami akcji są: Bracia Rycerzy Kolumba w Częstochowie, Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa, Kuratorium Oświaty w Katowicach Delegatura w Częstochowie, częstochowskie szkoły podstawowe i średnie oraz Gminy Mstów, Rędziny, Kłomnice, Poraj, Olsztyn, Kruszyna, Poczesna, Konopiska, Blachownia i Starostwo Powiatowe w Częstochowie.

Artykuły prosimy dostarczać do Urzędu Gminy Olsztyn do 24 listopada 2017 r.

Koordynatorem akcji na terenie Gminy jest Referat promocji i turystyki, (kontakt, tel. 34 32 85 076 wew. 23).
 

czytano: 635 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018