Jurajski Puchar Nordic Walking zainaugurowano w Olsztynie

Strona główna » Aktualności » Jurajski Puchar Nordic Walking zainaugurowano w Olsztynie

wielkość tekstu:A | A | A

Łukasz Dors z Ludowego Klubu Sportowego Kabex Podkowa Janów został zwycięzcą pierwszej edycji VIII Jurajskiego Pucharu Nordic Walking, który odbył się 8 kwietnia 2018 r. w Olsztynie.

Na drugim miejscu uplasował się Karol Stiller, a na trzecim stopniu podium stanął Rafał Kozik –  także reprezentanci klubu z Janowa.

Wydarzeniu patronowali: Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski i Przewodniczący Związku Gmin Jurajskich, Adam Markowski.

Start i metę ustawiono na Błoniach zamkowych przy zabytkowym Spichlerzu w Olsztynie. 134 zawodników rywalizowało na dystansie 5 km. Trasa wiodła wokół Góry Zamkowej.

Organizatorami imprezy byli: Ludowy Klub Sportowy Kabex Podkowa Janów,  Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Olsztynie oraz Gmina Olsztyn.

Wsparcia w organizacji udzielili: Starostwo Powiatowe w Częstochowie i Auchan Częstochowa.

Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej