hamburger

11. edycja Narodowego Czytania za nami

5 września 2022

„Ballady i romanse” Adama Mickiewicza wybrzmiały w romantycznej scenerii sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie.

W tym roku czytali z nami aktorzy z Teatru Nowego w Częstochowie w składzie Anna Wilk, Małgorzata Modrzycka i Szymon Kowalik.

Jak co roku nie zabrakło włodarzy Olsztyna. Fragmenty ballad przeczytali dla nas Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski wraz z małżonką Beatą Kucharską, Przewodniczący Rady Miejskiej w Olsztynie Janusz Konieczny, Radny Rady Miejskiej w Olsztynie Mariusz Bugara, prezes Koła Emerytów Rencistów i Inwalidów Bernadetta Niemczyk, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie Edyta Śliwczyńska, nauczycielka języka polskiego ze szkoły podstawowej w Kusiętach Monika Muskalska, pisarz Ryszard Sidorkiewicz oraz Stanisław Kałkus.

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie serdecznie dziękuje za udział w tegorocznej edycji. W 2023 roku lekturą będzie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2