hamburger

1,38 mln zł z Funduszu Autobusowego

28 grudnia 2021

autobus
Nasza gminna komunikacja uzyska 1,38 mln zł dofinansowania z Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych.

Wojewoda Śląski ogłosił wyniki naboru w ramach Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. Na rok 2022 Gminie Olsztyn przyznano dopłatę w wysokości 1,38 mln zł. Gmina przeznaczy dotację na utrzymanie pięciu linii gminnej komunikacji.

Nowa komunikacja
Bezpłatna komunikacja ruszyła na terenie gminy Olsztyn 1 sierpnia 2021 r. Jej nowy model zakłada bezpłatny transport po całej gminie dla wszystkich pasażerów komfortowym taborem z dużą regularnością i częstotliwością kursów, połączenie wszystkich miejscowości w gminie z Olsztynem oraz dojazd do centrum Częstochowy szybką linią MPK. Przy czym rozkład jazdy małych autobusów jest zsynchronizowany z MPK.

Dopłata do wozokilometra

Ustawa o Funduszu rozwoju przewozów autobusowych o charakterze użyteczności publicznej z 16 maja 2019 r. przewiduje udzielenie dopłaty do jednego wozokilometra na reaktywowanych i nowo uruchomionych liniach komunikacyjnych. Fundusz rozwoju przewozów autobusowych jest państwowym funduszem celowym. Pozwala na dofinansowanie przywrócenia lokalnych połączeń autobusowych. Dzięki temu mieszkańcy, przede wszystkim z mniejszych miejscowości mogą dotrzeć środkami transportu publicznego do szkół, pracy, placówek zdrowia itd.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2