hamburger

Spotkanie pn. „Poezja łączy”

27 marca 2023

zdjecie poetów stojących na scenie
21 marca obchodzimy Światowy Dzień Poezji, to wspaniała okazja do zapoznania się i zaprezentowania swojej twórczości przez Kluby Literackie działające w Olsztynie i sąsiedniej gminie Janów. Z tej okazji, Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie zorganizowała spotkanie pn. „Poezja łączy”.

Olsztyn reprezentował Jurajski Klub Literacki Jura-Wers, który powstał w październiku 2022 roku. Należą do niego:
Daniela Dzięglewska, inicjatorka spotkań poetyckich, kiedyś pisała do szuflady, a dzisiaj dzieli się swoją twórczością z innymi.
Anna Jędryka, współinicjatorka spotkań poetyckich, członkini Częstochowskich Klubów Literackich, autorka kilku tomików wierszy.
Emilia Kawecka, uczennica Liceum im. Adama Mickiewicza w Częstochowie, zaczęła pisać, zanim jeszcze nauczyła się pisać, a pomagał jej w tym dziadek, który spisywał to co Emilia dyktowała.
Łucja Szota, autorka tomiku wierszy „Jurajskie Impresje 2008”.
Ryszard „Sidor” Sidorkiewicz, poeta, autor kilkunastu tomików wierszy, od lat współpracuje z Biblioteką i GOK-iem w Olsztynie.
Janowski Klub Literacki, działa przy Samorządowym Ośrodku Kultury w Janowie. Na swoim koncie, ma liczne spotkania poetyckie, organizuje biesiady z poezją a najpiękniejsze z nich to Jurajskie Jesienie Poetyckie, na które zjeżdżają poeci z całej Polski.
Jest autorem licznych, bogatych zbiorowych publikacji:
„Ku źródłom słowa”, antologia poetycka na 10-lecie JKL z 2011 r. pod redakcją Rafała „Jeżyka” Kasprzaka i Ryszarda „Sidora” Sidorkiewicza.
„Monografia Janowskiego Klubu Literackiego 2000 – 2015 „Ze słowa się zrodził” autorstwa Anny Grzanki, której wiersz odczytał Ireneusz Bartkowiak.
„Złotopotockie impresje”, opracowane przez Ireneusza Bartkowiaka.
Podczas spotkania reprezentowali go:
Ireneusz Bartkowiak
Joanna Krzyżańska
Marek Monikowski
Ewa Szczygieł
Grażyna Ziętek

Dziękujemy za udział we wspólnym czytaniu.
To było bardzo kulturalne spotkanie, podczas którego wysłuchaliśmy wierszy autorstwa naszych artystów. Większość z nich to profesjonaliści, którzy mają na swoim koncie liczne wystąpienia. Ale dla niektórych występujących to był swojego rodzaju debiut, przed tak licznie zgromadzoną publicznością.
Oprawę muzyczną zapewnili Monika i Kamil Cisowscy oraz Mikołaj Borkowski.

Wszystkim gościom, którzy zjawili się na tym wydarzeniu kulturalnym, serdecznie dziękujemy za udział w spotkaniu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2