hamburger

22 NOWE PERONY

13 września 2023

peron autobusowy
Na terenie gminy Olsztyn powstaną niebawem 22 dwa nowe perony autobusowe z kostki brukowej oraz kilka garbów, których zadaniem jest ograniczanie prędkości samochodów.

– Nasza bezpłatna komunikacja gminna działa od dwóch lat. Corocznie staramy się poprawiać bezpieczeństwo i standard obsługi Mieszkańców – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Temu właśnie mają służyć perony autobusowe, które powstaną w Kusiętach, Turowie, Biskupicach, Bukownie, i Przymiłowicach. Ułatwią one bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z autobusów komunikacji gminnej. Koszt prac to 189 tys. zł.

Garby na drogach

Wykonamy m.in. naprawy brukarskie w Olsztynie, a w Bukownie powstaną progi zwalniające na ul. Malowniczej i ul. Słonecznej. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, oznakujemy drogi w Bukownie, Olsztynie, Przymiłowicach, Turowie i Biskupicach. Szacowany koszt prac to 500 tys. zł. Prace zakończą się w tym roku.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2