– Nasza bezpłatna komunikacja gminna działa od dwóch lat. Corocznie staramy się poprawiać bezpieczeństwo i standard obsługi Mieszkańców – mówi Tomasz Kucharski, burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.
Temu właśnie mają służyć perony autobusowe, które powstaną w Kusiętach, Turowie, Biskupicach, Bukownie, i Przymiłowicach. Ułatwią one bezpieczne wsiadanie i wysiadanie z autobusów komunikacji gminnej. Koszt prac to 189 tys. zł.
Garby na drogach
Wykonamy m.in. naprawy brukarskie w Olsztynie, a w Bukownie powstaną progi zwalniające na ul. Malowniczej i ul. Słonecznej. Aby zwiększyć bezpieczeństwo, oznakujemy drogi w Bukownie, Olsztynie, Przymiłowicach, Turowie i Biskupicach. Szacowany koszt prac to 500 tys. zł. Prace zakończą się w tym roku.