hamburger

50 LAT LOTNIARSTWA CZĘSTOCHOWSKIEGO I POLSKIEGO

21 czerwca 2023

Dziś na rynku w Olsztynie odbyły się obchody 50- lecia lotniarstwa częstochowskiego i polskiego. Olsztyn to kolebka polskiego lotniarstwa. Dokładnie 50 lat temu tutaj odbyły się pierwsze loty na paralotniach.

Wydarzenie rozpoczęło się konferencją w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie, gdzie prelekcje wygłosiły osoby reprezentujące Aeroklub Częstochowski i Częstochowski Klub Seniorów Lotnictwa. W imieniu Tomasza Kucharskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Olsztyn odczytano i przekazano listy gratulacyjne na ręce Włodzimierza Skalika, Prezesa Aeroklubu Częstochowskiego i Romana Antonowicza Prezesa Częstochowskiego Klubu Seniorów Lotnictwa.

Na Rynku w Olsztynie można było zobaczyć szybowiec Pirat, wiatrakowiec, klasyczne lotnie zbudowane w latach 70, urządzenie latające klasy UL115, lotnia współczesna z uprzężą, wózek paralotniowy Airone Pro Polini 250, symulator lotu na bazie wózka paralotniowego zabudowanego.
Sobotni wieczór uświetniły również występy zespołu folklorystycznego „Turowianie” pod przewodnictwem Anny Kamosińskiej i Chór „Akord” Koła ERiI.

Aeroklub Częstochowski – Lotnisko Rudniki.
Częstochowski Klub Seniorów Lotnictwa
Fot. Tomasz Sieniawski

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2