hamburger

Uroczyste odsłonięcie tablicy Kühna

23 listopada 2020

tablica z Kazimierzem Kuhnem

Przy ul. Kühna zawisły dwie tablice (przy Szkole Podstawowej w Olsztynie i Centrum Duchowości Archidiecezji Częstochowskiej Święta Puszcza), na których znajduje się zdjęcie i informacje na temat starosty powiatu częstochowskiego, Kazimierza Kühna. 23 listopada 2020 roku, w 90 rocznicę nadania Kazimierzowi Kühnowi honorowego obywatelstwa Gminy Olsztyn, odbyło się uroczyste odsłonięcie tablicy zawieszonej przy wejściu na teren Szkoły Podstawowej w Olsztynie.

W uroczystości udział wzięli Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn, Barbara Krajewska, Sołtys Olsztyna- pomysłodawczyni tablic, Grażyna Bednarek, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Radni Rady Gminy Olsztyn: Grażyna Elmanowska, Barbara Kuśmierska, Robert Młyńczak oraz Marek Romański, który będąc miłośnikiem i znawcą historii Gminy Olsztyn, pomógł w stworzeniu krótkiego rysu biograficznego umieszczonego na tablicy.

Kazimierz Kühn, starosta częstochowskim w latach 1920-1932, który miał bardzo duży wkład w rozwój Olsztyna i Częstochowy. Był inicjatorem wielu przedsięwzięć i modernizacji, które sprawiły, że Olsztyn na owe czasy stał się nowoczesną wsią. Zawieszenie tablic ma cel edukacyjny. Mamy nadzieję, że przybliżą wszystkim mieszkańcom i turystom, jak wiele zawdzięczamy Kazimierzowi Kühnowi.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2