XIX Ogólnopolski Jurajski Turniej Szachów Szybkich P-15

Strona główna » Aktualności » XIX Ogólnopolski Jurajski Turniej Szachów Szybkich P-15

wielkość tekstu:A | A | A

W tropikalnym upale, ale w serdecznej i przyjacielskiej atmosferze dnia 5 lipca 2015 roku odbył się na olsztyńskim rynku coroczny plenerowy Turniej Szachowy.

Spośród 53 rozgrywających zwycięzcami zostali:
I miejsce Maciej Klekowski – TS Wisła Kraków
II miejsce Adrian Kastelik – UKS 21 Podlesie
III miejsce Tomasz Marcowski – TKKF Drogowiec Kraków
IV miejsce Jacek Stachańczyk – MCKiS Jaworzno
V miejsce Dawid Bednarski – UKS Hetman Częstochowa
VI miejsce Mateusz Maszewski – UKS Hetman Częstochowa

Otrzymali oni nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie, które wręczył Tadeusz Kapica z wydziału Edukacji, Zdrowia, Kultury, Sportu i Promocji Powiatu.

Najmłodszą zawodniczką Turnieju była 5 letnia Wiktoria Bablak z Sosnowca. Najstarszym zawodnikiem, 81-letni mieszkaniec Częstochowy, Stefan Szczerbak.

Na wystawie dumnie prezentowały się szachy lwowskie, cieszyńskie, toruńskie i rosyjskie, własność Dariusza Goliszka, który posiada w swojej kolekcji 300 unikatowych kompletów.

Wokół królowały również piękne obrazy malarek Teresy Malczewskiej i Anny Polańskiej, członkiń Częstochowskiego Stowarzyszenia Plastyków im. Jerzego Dudy-Gracza.

Uniwersytet Łódzki prezentował ekspozycję pt. „Miejsca pamięci i miejsca zapomnienia”, a Gmina Olsztyn wystawę zdjęć 25-lecia Samorządności.

Spotkanie na Rynku było także okazją do przekazania Oskarowi Nachylowi z Biskupic trzykołowego roweru, ufundowanego przez Polski Czerwony Krzyż, Zarząd Rejonowy w Częstochowie,  w zamian za współpracę PCK  z Gminą Olsztyn. Rower ułatwi chłopcu poruszanie się i będzie radością z faktu jego posiadania. Rower wręczyła Dyrektor Biura Arleta Kasztelan.

Gościnnie, dla zawodników i zebranej publiczności, wystąpiły solistki Estrady Młodych Talentów: Anna Bińczyk i Weronika Zielińska.

Organizatorem wydarzenia był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.

M.Matysek
foto M.Piecuch

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 3269 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018