Przyznajemy statuetki Olsztyńskiego Anioła Stróża

Strona główna » Aktualności » Przyznajemy statuetki Olsztyńskiego Anioła Stróża

wielkość tekstu:A | A | A

Już po raz dwunasty Wójt Gminy Olsztyn wyróżni Statuetkami „Olsztyńskiego Anioła Stróża” osoby lub instytucje, które w sposób szczególny przyczyniają się lokalnej społeczności oraz dbają o rozwój i promocję Gminy Olsztyn.

Statuetki laureatom wręczy wójt Tomasz Kucharski podczas XI Charytatywnego Balu Miłośników Gminy Olsztyn, który odbędzie się 1 grudnia 2018 roku w Restauracji Jurajski Olsztyn.

Pomysł wręczania Statuetek zrodził w 2007 r. w trakcie powstawania siedmiometrowej rzeźby „Olsztyńskiego Anioła Stróża” witającej na „Pańskiej Górze” wjeżdżających do Olsztyna od strony Częstochowy. Święcony wówczas Anioł zaistniał również na statuetkach wykonanych przez artystę Mariusza Chrząstka. Podczas uroczystości święcenia wójt Tomasz Kucharski pierwszą statuetką wyróżnił twórcę „anielskiej” rzeźby - Jana Wewióra. Kolejnymi uhonorowani zostali pomysłodawca Elżbieta Kosielak oraz wspierający inicjatywę ks. proboszcz Ryszard Grzesik.

Przyznawanie Statuetek ma na celu uhonorowanie osób lub instytucji szczególnie zasłużonych dla Gminy Olsztyn za ich działalność, twórczość, aktywność czy też konkretne czyny, które w sposób znaczący wpływają na rozwój lub promocję Gminy Olsztyn. Statuetka może być przyznana osobie fizycznej, prawnej, instytucji, indywidualnie lub zbiorowo w następujących kategoriach: działalność społeczna i troska o człowieka; oświata, kultura i sztuka; sport i kultura fizyczna; gospodarka i przedsiębiorczość; promocja i turystyka; inne szczególne zasługi na rzecz Gminy.

Wnioski o przyznanie Statuetki mogą składać: Wójt Gminy Olsztyn, Radni Gminy Olsztyn, Rady Sołeckie z terenu gminy, organizacje pozarządowe, osoby fizyczne, prawne oraz inne podmioty.

Decyzję o przyznaniu Statuetki podejmuje Wójt Gminy Olsztyn na wniosek powołanej przez Niego Kapituły Statuetki.

Zgłoszenia kandydatów do Statuetki przyjmowane będą do  9 listopada 2018 roku w punkcie obsługi interesanta Urzędu Gminy Olsztyn.

Regulamin oraz formularz wniosku można pobrać poniżej.

czytano: 1199 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018