Profil Zaufany w Urzędzie Gminy Olsztyn

Strona główna » Aktualności » Profil Zaufany w Urzędzie Gminy Olsztyn

wielkość tekstu:A | A | A

Prowadzisz działalność gospodarczą? Przekazujesz pliki JPK (Jednolity Plik Kontrolony) do Urzędu Skarbowego? Potrzebujesz odpisu aktu stanu cywilnego? Chciałbyś wymienić dowód osobisty lub skorzystać z kilkudziesięciu innych usług online bez wychodzenia z domu? Przypominamy, że 28 sierpnia 2017 r. w Urzędzie Gminy Olsztyn, został otwarty Punkt Potwierdzania Profili Zaufanych. Zachęcamy do zakładania kont na platformie ePUAP i potwierdzenia profilu zaufanego w naszym urzędzie.

Profil potwierdzać można w godzinach pracy Urzędu w pokoju numer 5.

Czym jest profil zaufany?
Profil zaufany (eGo) to bezpłatne narzędzie do potwierdzania tożsamości przy załatwianiu usług administracyjnych przez internet. Wiele informacji i usług przyjaznych obywatelom, znajdą Państwo na stronie obywatel.gov.pl.

Profil zaufany jest jedną z funkcjonalności elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP). To zestaw danych, które identyfikują obywatela w systemach podmiotów wykorzystujących profil zaufany jako metodę uwierzytelniania. Posiadając nazwę użytkownika (login), hasło oraz numer telefonu komórkowego (na który przesyłany jest jednorazowy kod autoryzacyjny), obywatele mogą załatwić wiele spraw urzędowych (z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie) - np. założyć działalność gospodarczą na platformie CEIDG, złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu składek w ZUS, sprawdzić swoje punkty karne, sprawdzić czy Twój paszport jest gotowy, złożyć wniosek o świadczenie wychowawcze 500+, złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego i wiele innych.

W jaki sposób można uzyskać profil zaufany?

Aby uzyskać profil zaufany należy założyć konto na stronie www.epuap.gov.pl, a następnie wypełnić i wysłać wniosek o nadanie profilu zaufanego. W ciągu 14 dni od złożenia wniosku, należy udać się z dowodem osobistym lub paszportem do jednego z urzędów pełniących rolę Punktu Potwierdzającego – niezależnie od miejsca zameldowania. Mieszkańcy Gminy Olsztyn mogą udać się do Urzędu Gminy Olsztyn (pokój numer 5). Potwierdzenie tożsamości w urzędzie zajmuje zwykle nie więcej, niż kilka lub kilkanaście minut.

Profil zaufany ePUAP potwierdza się na okres 3 lat. Ważność profilu zaufanego ePUAP może być przedłużana na okres kolejnych 3 lat samodzielnie na ePUAP albo przedłużenia dokonać można w wybranym punkcie potwierdzającym.

Sposób działania
Profil zaufany działa jak odręczny podpis. Właściciel loguje się na stronie www.epuap.gov.pl, wybiera usługę, którą chce zrealizować, wypełnia wniosek, podpisuje go profilem zaufanym, a następnie wysyła wniosek do urzędu.

Przejdź do serwisu ePUAP
 

czytano: 678 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Według przekazów pod zamkiem istnieje rozległy system jaskiń i korytarzy wykutych w skale. Mówi się też o podziemnym tunelu łączącym olsztyńską ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018