Promocja Albumu Historycznego

Strona główna » Aktualności » Promocja Albumu Historycznego

wielkość tekstu:A | A | A

Uroczysty charakter miała promocja Albumu Historycznego pt. "Jurajska Gmina Olsztyn", która odbyła się dnia 15 października 2017 roku w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie przy bardzo licznie zgromadzonej publiczności.
 
Wójt Gminy Tomasz Kucharski podziękował Zespołowi Redakcyjnemu w składzie Marek Romański, Grażyna Elmanowska Leszek Gryl, Monika Kosielak, Adam W. Sieradzki, Anna Sitak, Irena Małgorzata Tomalska, tłumaczenie Joanna Worobiec-Kugaj, który pracował w Punkcie Dokumentacji Dziejów Gminy Olsztyn działającym w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie i przyczynił się do stworzenia pamiątkowo-historycznej publikacji.
 
Oprawę artystyczną stanowiła muzyka filmowa w wykonaniu Krzysztofa Dryndy i Michała Ostalskiego. Panowie przypomnieli utwory z filmów, które tworzą historię polskiego kina. Kunszt wykonawczy sprawił, że występ bardzo się podobał. 
 
Dzieje "Małych Ojczyzn", jak twierdzi Zespół Redakcyjny, czyli historia lokalnych społeczności bywa często pomijana w historycznych badaniach i bibliografii. Jednak wraz z pojawieniem się w XXI wieku powszechnego dostępu do informacji, wzrosło zainteresowanie dziejami przodków, a także historią własnej ulicy, wioski czy regionu. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę, jak ważną rzeczą jest zachowanie pamiątek, dokumentów i fotografii dla przyszłych pokoleń. Wydany przez Gminę Olsztyn album zawiera liczne fotografie przedstawiające dawny rynek, budynki szkół i strażnic, dawne ulice Olsztyna, obiekty kultu religijnego. Zawiera zdjęcia, które przedstawiają życie codzienne mieszkańców i zabawy, potańcówki, śluby, wesela, komunie i dawne obrzędy pogrzebowe. Są również zdjęcia turystów w stylowych strojach z epoki, a także obrazki z rywalizacji sportowych i artystycznych scenografii z planów filmowych.
 
Każdy z Państwa może nabyć ten album. Jest on dostępny w Gminnym Ośrodku Kultury, w Gminnej Bibliotece Publicznej i Punkcie Informacji Turystycznej w Olsztynie w godzinach pracy instytucji. Kosztuje 50 złotych. Można go również wypożyczyć w Gminnej Bibliotece Publicznej, a dzieci i młodzież w swoich bibliotekach szkolnych.
 
Zebrać do skrzyni ze skarbami i ocalić od zapomnienia: zdjęcia, dowody, pamiątki, przedłużyć im życie, nadać znamiona niesmiertelności ludziom i miejscom jakimi byli, były – takie   bardzo ambitne zadania postawili sobie autorzy tego albumu. Sami Państwo oceńcie, na ile się to udało… - napisał w Albumie Histrycznym Wójt Gminy Olsztyn.
         
Uroczystość została zorganizowana przez Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie.
 
M.Matysek
Foto M.Piecuch
 

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 1924 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Według przekazów pod zamkiem istnieje rozległy system jaskiń i korytarzy wykutych w skale. Mówi się też o podziemnym tunelu łączącym olsztyńską ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018