Dzień Zaduszny na "Miejscu Straceń"

Strona główna » Aktualności » Dzień Zaduszny na "Miejscu Straceń"

wielkość tekstu:A | A | A

2 listopada br. na Cmentarzu Wojennym w Olsztynie odbyła się żałobna uroczystość patriotyczno – religijna, połączona z Mszą świętą.

Każdego roku w Dzień Zaduszny, władze samorządowe, przedstawiciele lokalnych społeczności oraz reprezentanci gminnych placówek oświatowych, spotykają się, aby w atmosferze refleksji i zadumy oddać cześć pochowanym w zbiorowych mogiłach. Szczególne miejsce wśród odwiedzanych w Dzień Zaduszny cmentarzy zajmują nekropolie wojenne. Polacy w ten sposób czczą nie tylko pamięć o poległych, ale przypominają o swojej tożsamości, często już kolejnym pokoleniom.

Mszę świętą żałobną na ,,Miejscu Straceń” odprawił ks. prałat Ryszard Grzesik, Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie wraz z księżmi wikariuszami Pawłem Wróblem i Adamem Koniecznym. Uroczystości religijnej towarzyszył chór parafialny pod kierunkiem Rafała Kumora. Wiersz autorstwa Władysławy Pałki wyrecytowała mieszkanka Olsztyna, była dyrektor SP w Olsztynie, Barbara Tomalska.

Po Mszy św. pod pomnikiem upamiętniającym pomordowanych kwiaty złożyli: wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz zastępca wójta, Małgorzata Haładyj, delegacje Gminnego Ośrodka Kultury  i Gminnej Biblioteki Publicznej w Olsztynie, przedstawiciele Polskiego Stronnictwa Ludowego, sołtys i Rada Sołecka Olsztyna, członkinie Klubu Aktywności Lokalnej, przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej oraz harcerze ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie.

czytano: 556 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Niepowtarzalna sceneria zamkowego wzgórza i okolic Olsztyna służyła znakomitym reżyserom do kręcenia ujęć znanym filmów: Rękopis znaleziony w ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018