Delegaci z Litwy

Strona główna » Aktualności » Delegaci z Litwy

wielkość tekstu:A | A | A

6 grudnia 2017 r. Gminę Olsztyn odwiedziła delegacja dzieci i młodzieży z Litwy wraz z opiekunami oraz z przedstawicielami lokalnych władz.

Gości powitali:  wójt gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, starosta powiatu częstochowskiego, Krzysztof Smela oraz senator RP, Grzegorz Lipowski.

Dodatkową atrakcją wizyty w urzędzie, dla uczniów z Litwy był święty Mikołaj i Śnieżynki ze słodkim podarunkiem. Dzieci zaśpiewały Mikołajowi kilka świątecznych piosenek .

Organizatorem pobytu rodaków z Litwy była Rada Regionalna Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Częstochowie.

Zaproszeni goście obejrzeli  filmy promujące gminę Olsztyn, otrzymali kalendarze, mapy i  foldery reklamowe.  Zwiedzili najważniejsze atrakcje Olsztyna m.in. ruiny średniowiecznego zamku oraz ruchomą szopkę.

Młodzi sportowcy  wzięli udział w rozgrywkach zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Hali Sportowej w Olsztynie. Na zakończenie uczestniczyli w rozświetleniu choinki i otwarciu lodowiska na rynku w Olsztynie.
 

Powitanie gości (od lewej): Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Krzysztof Smela, starosta powiatu częstochowskiego oraz Grzegorz Lipowski, senator RP

czytano: 395 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018