Hej! Kolęda, kolęda

Strona główna » Aktualności » Hej! Kolęda, kolęda

wielkość tekstu:A | A | A

Msza święta wieczorna, rozświetlone choinki, bożonarodzeniowa szopka i ciągle świąteczny nastrój towarzyszyły wszystkim zebranym dnia 7 stycznia 2018 roku.

Tego dnia w kościele p.w. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie po Mszy świętej odprawionej przez księdza prałata Ryszarda Grzesika odbył się uroczysty koncert kolęd i pastorałek.

W tym roku gościliśmy chór im. Zygmunta Krasińskiego ze Złotego Potoku.

Chór powstał w 1996 r. z inicjatywy ówczesnego proboszcza ks. Józefa Kordasa. Założycielem chóru  i jego pierwszym dyrygentem był organista Józef Motyl, a kolejnymi dyrygentami byli Janusz Brawata i Jakub Brawata. Od stycznia 2013 chórem dyryguje Danuta Leszczyńska. Podstawową działalnością chóru jest oprawa liturgiczna różnych uroczystości religijnych w parafii. Chór wzbogaca również swoim śpiewem gminne uroczystości patriotyczne oraz regionalne i ludowe. Zespół ma na swoim koncie liczne osiągnięcia. Są to czołowe lokaty w konkursach i przeglądach chóralnych. W 2016 r. Chór był nominowany do Statuetki Starosty Powiatu Częstochowskiego „Za zasługi dla powiatu”. 7 stycznia pięknie i dostojnie zaprezentował się przed olsztyńską publicznością.

Koncertowi patronował Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, który złożył zebranym gościom i parafianom noworoczne życzenia. Organizatorem był Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie. Organizację wspomogła radna Powiatu Częstochowskiego Joanna Alina Haładyn.

Mariola Matysek
Fot. Aneta Knapik

czytano: 610 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018