Z Olsztyna do Lipnicy Murowanej i Łowicza

Strona główna » Aktualności » Z Olsztyna do Lipnicy Murowanej i Łowicza

wielkość tekstu:A | A | A

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie jest organizatorem dwóch wycieczek edukacyjno-poznawczych. Serdecznie zapraszamy do udziału.

Dnia 25 marca 2018 roku wyjeżdżamy do Lipnicy Murowanej na uroczystości 60 Konkursu Lipnickich Palm i Rękodzieła Artystycznego im. Józefa Piotrowskiego.
Uczestniczyć będziemy w uroczystej Mszy św. w kościele pw.św. Andrzeja Apostoła w Lipnicy Murowanej, a następnie w Jarmarku Wielkanocnym na Lipnickim Rynku, obserwując stawianie najwyższych palm w Polsce i występy artystyczne.

Dnia 31 maja 2018 roku wyjeżdżamy do Łowicza na obchody „Bożego Ciała w Księstwie Łowickim”. Uczestniczyć będziemy w uroczystej Mszy świętej w Bazylice Katedralnej pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i Świętego Mikołaja w Łowiczu. Po Mszy świętej zgodnie ze starym zwyczajem wyruszymy w procesji do czterech ołtarzy. Po uroczystościach kościelnych będziemy podziwiać Paradę Pasiaków, bawić się na Starym i Nowym Rynku, gdzie zlokalizowane będą stoiska z rękodziełem łowickich twórców ludowych oraz odbędą się występy artystyczne.

Organizacja i zapisy: Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, tel. 3432-85-313 w godzinach 12:00-20:00.

czytano: 638 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018