IX Gminny Konkurs Matematyczny w Zrębicach

Strona główna » Aktualności » IX Gminny Konkurs Matematyczny w Zrębicach

wielkość tekstu:A | A | A

22 marca br. w Szkole Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach odbył się IX Gminny  Konkurs Matematyczny pod tytułem „Zostań mistrzem matematyki”.

Jak co roku honorowy patronat nad konkursem objął wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Dyrektor SP w Zrębicach, Grzegorz Trąbski rozpoczął od powitania zaproszonych gości oraz uczestników konkursu.

Uczestnikami byli uczniowie klas piątych i szóstych z terenu gminy Olsztyn, którzy prezentowali swoją wiedzę i umiejętności indywidualnie oraz drużynowo. W konkursie udział wzięli  uczniowie z opiekunami - nauczycielami matematyki: ze Szkoły Podstawowej w Kusiętach z Elżbietą Rutkowską, ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie z Beatą Fiuty – Chachulską, ze Szkoły Podstawowej w Turowie z Iwoną Podlejską oraz ze Szkoły Podstawowej w Zrębicach z Małgorzatą Pierzchałą.

Hasło tegorocznego konkursu brzmiało: „Matematyczne super zagadki”.

Konkurs rozpoczął się od rozgrzewki, podczas której ilość pytań za odpowiednią liczbę punktów przydzielało matematyczne koło fortuny. Kolejnym etapem było rozwiązanie testu składającego się z 14 zadań. Następnie odbyły się rozgrywki drużynowe. Poszczególne drużyny rywalizowały ze sobą rozwiązując zadania na czas.

Pierwsze miejsce w tegorocznej edycji zdobyła Szkoła Podstawowa z Olsztyna, na drugim miejscu uplasowała się Szkoła Podstawowa z Kusiąt, trzecie miejsce zajęła drużyna Szkoły Podstawowej ze Zrębic.

Wyniki konkursu w klasyfikacji indywidualnej

1. miejsce - Samuel Dyński ze Szkoły Podstawowej w Kusiętach
2. miejsce - Dominik Orlikowski ze Szkoły Podstawowej w Zrębicach
3. miejsce - Mateusz Czajkowski ze Szkoły Podstawowej w Kusiętach

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy konkursu – dyplomy. Nagrody ufundowała Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Zrębicach.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom biorącym udział w tegorocznych zmaganiach matematycznych oraz ich nauczycielom. Podziekowania należą się także wszystkim osobom, które pomogły w przygotowaniu i realizacji konkursu, szczególnie Ewelinie Ceglarek i Marii Magierze.

                                                                 
 

M. Pierzchała
 

czytano: 419 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018