XVII Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe pt. Kwiaty

Strona główna » Aktualności » XVII Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe pt. Kwiaty

wielkość tekstu:A | A | A

XVII Regionalny Konkurs na tradycyjne ozdoby bibułkowe pt. "Kwiaty" pod patronatem Wójta Gminy Olsztyn.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie
Współpraca: Starostwo Powiatowe w Częstochowie

Celem konkursu jest zachowanie starej tradycji ozdabiania wnętrz mieszkalnych, pobudzenie i promocja twórczości ludowych artystów, pozyskanie dla tej tradycji nowych i młodych twórców.

Konkurs jest otwarty i dostępny dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Przedmiotem konkursu są tradycyjne ozdoby bibułkowe (pojedyncze kwiaty, wiązanki, girlandy, rozety, bukiety, wianki, pająki, a także inne ozdoby nawiązujące do tradycji zdobnictwa bibułkowego).

Każda praca winna być przygotowana przez jednego indywidualnego wykonawcę.

Autorom najciekawszych i najpiękniejszych ozdób i kwiatów zostaną przyznane nagrody pieniężne ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie. O ilości i wysokości nagród konkursowych zadecyduje Komisja plastyków i etnografów.

Prace konkursowe z opisem zawierającym: imię i nazwisko, dokładny adres zamieszkania, wiek, numer telefonu, należy dostarczyć do Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie, Pl. Mar. Józefa Piłsudskiego 15 w dniach 7-8 maja 2018 roku w godz. 12:00-20:00. 11 maja 2018 r. znany będzie werdykt komisji.

Ogłoszenie wyników konkursu połączone z wręczeniem nagród odbędzie się 17 czerwca 2018 r. o godz. 1500 na imprezie pod nazwą XIII Festyn Rodzinny w Ogrodach Plebańskich.

Wystawa czynna będzie od 21 maja do 17 czerwca 2018 roku w siedzibie GOK-u w godzinach pracy Ośrodka. Wszystkie prace konkursowe przechodzą na własność Gminnego Ośrodka Kultury w Olsztynie. Będą stanowić upominki i zostaną podarowane do wybranych instytucji.

Zapraszamy do udziału

Informacja: Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie, tel. 34 328 53 13
 

czytano: 322 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018