Nowy tor przeszkód dla OSP Biskupice

Strona główna » Aktualności » Nowy tor przeszkód dla OSP Biskupice

wielkość tekstu:A | A | A

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, prezes OSP Biskupice, Waldemar Kondys, opiekun MDP OSP Biskupice, druh Piotr Zemła oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach

Dziewczęca Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach pozyskała nowy tor przeszkód.
 

Istniejąca od 2015 r. drużyna z Biskupic podczas ćwiczeń i zawodów musiała dotychczas korzystać z toru wypożyczonego z OSP Błeszno.

Dziewczęta dwukrotnie reprezentowały Gminę Olsztyn w zawodach powiatowych, zdobywając 2 lata temu  drugie, a w ubiegłym roku pierwsze miejsce. W tym roku drużyna wystartuje w zawodach wojewódzkich, do których dzięki zakupowi toru będzie mogła lepiej się przygotować.

- Mam nadzieję, że tor przyczyni się do popularyzacji dyscyplin pożarniczych u dzieci i młodzieży. Będziemy mogli się pochwalić także w następnych latach dobrymi miejscami na zawodach powiatowych, wojewódzkich i krajowych – mówi prezes OSP Biskupice, Waldemar Kondys.

Zaplanowane na czerwiec zawody OSP i MDP w Gminie Olsztyn będą przeprowadzone na zakupionym torze. Zawody MDP są bardzo widowiskowe, młodzi druhowie w wieku 10 lat i więcej mogą startować i rywalizować z kolegami z innych drużyn.

Zakup toru za kwotę 14 500 zł sfinansowano ze środków Gminy Olsztyn oraz OSP Biskupice, 7000 zł  pozyskano z funduszu sołeckiego Biskupic i Biskupic Nowych.

Poszczególne elementy toru:
 
Ćwiczenie Bojowe

Oznaczenia funkcyjnych - numery startowe    1 kpl.
Noszak do węży      6 szt.
Łącznik startowy     1 szt.
       
Płotek drewniana ściana    1 szt.
Tunel      1 kpl
Kładka    1 szt.
Pojemnik na noszaki    1 szt.
Hydronetka metalowa MDP    2 szt.
       
Tarcza nalewowa z akumulatorem    2 szt.
Stanowisko przyrządów i armatur     1 szt.
Stanowisko węzłów    1 szt.

Bieg Sztafetowy
 
Pałeczka sztafetowa - prądownica PW-52    1 szt.
Drewniana drabiniasta ściana    1 szt.
Płyta pod wąż i gaśnicę    2 szt.
Stojak z poprzeczką       1 szt.
Płotek lekkoatletyczny    1 szt.

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski, prezes OSP Biskupice, Waldemar Kondys, opiekun MDP OSP Biskupice, druh Piotr Zemła oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w BiskupicachPrezes OSP Biskupice, Waldemar Kondys, opiekun MDP OSP Biskupice, druh Piotr Zemła oraz Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza Ochotniczej Straży Pożarnej w Biskupicach

czytano: 281 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018