Sukces olsztyńskich badmintonistek

Strona główna » Aktualności » Sukces olsztyńskich badmintonistek

wielkość tekstu:A | A | A

Matylda Strączyńska i Michalina Dzięgielewska wywalczyły awans do finału Igrzysk Dzieci i Młodzieży w Badmintonie Szkolnego Związku Sportowego.

Uczennice Szkoły Podstawowej w Olsztynie, Michalina Dzięgielewska i Matylda Strączyńska zdobyły pierwsze miejsce w etapie powiatowym Turnieju Badmintona, który odbył się w Częstochowie. Dzięki wygranej dziewczęta zostały jedynymi reprezentantkami powiatu częstochowskiego na etapie rejonowym w Dąbrowie Górniczej. Tam uzyskały awans do półfinału wojewódzkiego.

W półfinale wojewódzkim dzielne dziewczyny wywalczyły awans do finału, który zostanie rozegrany 23 maja br. w Jaworznie.

Michalina, uczennica klasy VII SP w Olsztynie, trenuje  badmintona  w Uczniowskim Ludowym Klubie Sportowym „Lotka” Olsztyn. Matylda jest uczennicą drugiej klasy gimnazjum w Szkole Podstawowej w Olsztynie.  Z powodzeniem udało im  się stworzyć świetny zespół.

Uczennice do zawodów przygotowała Alicja Matyja, nauczycielka wychowania fizycznego SP w Olsztynie.


 

czytano: 240 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018