Rowerowy Olsztyn

Strona główna » Aktualności » Rowerowy Olsztyn

wielkość tekstu:A | A | A

Od lewej: Konrad Zymek, projektant zadania z Biura Projektowego KOMA, Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Stefan Cieślewicz, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych Myszków Sp. z o. o., Małgorzata Haładyj, zastępca wójta Gminy Olsztyn, Agnieszka Celeban, kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych, Joanna Barczyk, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej oraz Barbara Andzel, geodeta

Przedsiębiorstwo Robót Drogowo - Mostowych z Myszkowa zbuduje drogę ze szlakiem rowerowym z Olsztyna na Odrzykoń o długości 2,5 km. 6 maja 2018 r. Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn i Stefan Cieślewicz, prezes PRDM "Myszków" Sp. z o. o. podpisali umowę.

Przewiduje ona budowę asfaltowej drogi o szerokości 4,5 m, z trasą rowerową, która będzie przedłużeniem istniejącej ścieżki od granic Częstochowy do Odrzykonia.  Dalszy ciąg ścieżki, już na terenie miasta, zrealizowany zostanie przez Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie: przebiegać będzie ona pod wiaduktem z DK-46 wzdłuż torów kolejowych w kierunku Walcowni Blach Grubych i Huty Guardian. Porozumienie przewidujące połączenie ścieżek podpisali prezydent Miasta Częstochowy i wójt Gminy Olsztyn.  Kiedy to nastąpi? W tym roku Częstochowa rozpocznie przebudowę ul. Korfantego od ronda Tomasza Szwejkowskiego na Kucelinie do skweru Lotników (przy wjeździe na Walcownię Blach Grubych ISD Huty Częstochowa). Zadanie obejmuje także budowę infrastruktury rowerowej na tym odcinku liczącym blisko 2,5 km. Prace zaplanowano na dwa lata. Obecnie przygotowywany jest przetarg.

W tej sprawie kilka tygodni temu odbyła się wizja lokalna z udziałem dyrektora częstochowskiego MZDiT, Piotra Kurkowskiego oraz radnego częstochowskiej Rady Miasta, Łukasza Kota, specjalizującego się w tematyce rowerowej.

- Bardzo nam zależy na zwiększeniu liczby rowerzystów. Liczymy, że osiągniemy to m.in. poprzez bezpieczny i komfortowym dojazd do Olsztyna, który będziemy realizować – mówi Tomasz Kucharski.

Trzy lata prac

Podpisanie umowy z myszkowskim wykonawcą jest efektem prawie trzyletnich przygotowań do rozpoczęcia inwestycji. Aby mogła ona dojść do skutku, niezbędne było m.in. wykonanie podziałów geodezyjnych, dokumentacji technicznej, uzgodnienie jej z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad, pozyskanie terenu, uzyskanie pozwolenia na budowę i ogłoszenie przetargu.

Projekt przewiduje m.in. budowę parkingów samochodowych na początku i końcu ścieżki oraz miejsc odpoczynku dla rowerzystów.  Zakłada także umieszczenie w pasie drogi kanału teletechnicznego, który służył będzie w przyszłości umieszczeniu światłowodu. Niewykluczone że z gminnego pasa skorzysta też Tauron, który planuje modernizację zasilania energetycznego Olsztyna.

Autorem projektu drogi jest inż. Konrad Zymek.

Droga łączy…

Nowa droga połączy istniejące już szlaki rowerowe od strony Częstochowy z ciągiem na terenie Olsztyna: ulicami Asnyka, Kolejową, Lubomirskiego i Kazimierza Wielkiego. W ciągu kilku najbliższych tygodni gmina zamierza ogłosić przetarg na ciąg dalszy tej ścieżki rowerowej w kierunku Janowa i Zrębic. Asfaltowa ścieżka rowerowa z towarzyszącym jej chodnikiem zbudowana zostanie na całej długości Przymiłowic wzdłuż drogi krajowej nr 46.

– Gdy pojawią się środki zewnętrzne chcielibyśmy w następnych latach kontynuować budowę przez Zrębice i Krasawę a potem w kierunku Suliszowic na Żarki. W tym celu wykonaliśmy już koncepcję przebiegu ścieżki i poddaliśmy ją konsultacji z Powiatowym Zarządem Dróg - informuje Tomasz Kucharski.

Znaczna część nowej drogi wykonana zostanie w tym roku. Zakończenie prac umowa przewiduje na koniec sierpnia 2019 roku.

 

Od lewej: Konrad Zymek, projektant zadania z Biura Projektowego KOMA, Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Stefan Cieślewicz, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych Myszków Sp. z o. o., Małgorzata Haładyj, zastępca wójta Gminy OlsztynOd lewej: Konrad Zymek, projektant zadania z Biura Projektowego KOMA, Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Stefan Cieślewicz, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych Myszków Sp. z o. o., Małgorzata Haładyj, zastępca wójta Gminy Olsztyn, Agnieszka Celeban, kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych, Joanna Barczyk, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej oraz Barbara Andzel, geodetaOd lewej: Konrad Zymek, projektant zadania z Biura Projektowego KOMA, Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Stefan Cieślewicz, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych Myszków Sp. z o. o., Małgorzata Haładyj, zastępca wójta Gminy Olsztyn, Agnieszka Celeban, kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych, Joanna Barczyk, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej oraz Barbara Andzel, geodetaPodpisanie umowy przez Tomasza Kucharskiego, wójta Gminy Olsztyn oraz Stefana Cieślewicza, wykonawcę zadania, prezesa zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych Myszków Sp. z o. o.Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn oraz Stefan Cieślewicz, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych Myszków Sp. z o. o.Od lewej: Konrad Zymek, projektant zadania z Biura Projektowego KOMA, Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn, Stefan Cieślewicz, prezes zarządu Przedsiębiorstwa Robót Drogowo - Mostowych Myszków Sp. z o. o., Małgorzata Haładyj, zastępca wójta Gminy Olsztyn, Agnieszka Celeban, kierownik Referatu Inwestycji i Zamówień Publicznych, Joanna Barczyk, kierownik Referatu Nieruchomości i Gospodarki Komunalnej oraz Barbara Andzel, geodeta

czytano: 545 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018