Budowa Domu Ludowego w Skrajnicy

Strona główna » Aktualności » Budowa Domu Ludowego w Skrajnicy

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Olsztyn podpisała umowę na budowę Domu Ludowego przy ul. Szczytowej w Skrajnicy.  Budowa rusza w najbliższych dniach.

Jednokondygnacyjny budynek z tarasem i antresolą o powierzchni  138 m² będzie wyposażony w salę główną, wiatrołap, toalety, magazyn, pomieszczenie gospodarcze i zaplecze socjalne.  Antresolę z salą połączą drewniane schody.

Elewacja utrzymana będzie w jasnych barwach z elementami nawiązującymi do stylu ludowego. Różnobarwne pasy, jak na tradycyjnych wiejskich zapaskach,  uzupełnią spokojne kolory pozostałej części budynku.

Na zewnątrz znajdzie się taras z płyt chodnikowych, który od strony podwórza ograniczać będą łupane palisady.

- Powstanie całorocznego miejsca spotkań będzie służyło mieszkańcom do  organizacji wielu imprez  oraz różnorakich zajęć - informuje wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski.

Projekt przygotowała Pracownia Projektowa ATTYKA pod kierunkiem inżyniera architekta Piotra Kędzierskiego. Budowa realizowana będzie ze środków własnych Gminy i zakończy się jesienią bieżącego roku.

- To jest to na co czekaliśmy: dalsze użytkowanie znajdującego się w złym stanie technicznym  pawilonu, który służył nam jako miejsce spotkań i zebrań, było niemożliwe – powiedział Mirosław Flisowski, radny Rady Gminy Olsztyn reprezentujący Skrajnicę i Odrzykoń.

Budowa Domu Ludowego w Skrajnicy stała się możliwa po pozyskaniu przez Gminę Olsztyn działek budowlanych przy ul Szczytowej. Teren ten, posiadający na zapleczu las idealnie nadaje się pod taki cel. W ubiegłym roku dzięki współpracy z sołectwem Skrajnica teren został ogrodzony, uporządkowany i zagospodarowany pod cele rekreacyjne i integracyjne. Do działki doprowadzona została także energia elektryczna.

- Teraz czekamy tylko na rozpoczęcie budowy – mówi Mirosław Flisowski.
 

czytano: 508 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018