Noc bibliotek po raz czwarty

Strona główna » Aktualności » Noc bibliotek po raz czwarty

wielkość tekstu:A | A | A

Gminna Biblioteka Publiczna w Olsztynie już po raz czwarty przyłączyła się do Ogólnopolskiej akcji Noc Bibliotek, mającej na celu promocję czytelnictwa.

Hasło tegorocznej edycji „RzeczpospoCzyta” nawiązuje do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Z tej okazji, 7 czerwca br. odbyła się projekcja filmu pt. „Tarapaty” w reżyserii Marty Karwowskiej, opowiadającego o przyjaźni, wakacyjnej przygodzie oraz o wciąż nieodkrytych skarbach powojennej Warszawy.

Wraz z filmem biblioteka otrzymała materiały pomocnicze, które zostały wykorzystane do przeprowadzenia warsztatów towarzyszących projekcji filmu. W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy IV i V ze Szkoły Podstawowej w Olsztynie pod opieką nauczycielek języka polskiego, Agnieszki Lewandowskiej oraz Urszuli Kieras.

Krzysztof Gawron, uczeń klasy IV b Szkoły Podstawowej w Olsztynie recytował wiersz pt. „Książka czeka” Hanny Łochockiej. Krzyś jest laureatem konkursu XXX Regionalne Spotkania z Poezją i Prozą „Wrażliwość na słowa”. W finale konkursu otrzymał wyróżnienie. Przygotowała go Agnieszka Lewandowska.

Wszystkich zainteresowanych książką „Tarapaty”, powstałą na podstawie scenariusza filmu, zapraszamy do Biblioteki.

tekst A. Nocuń
foto A. Jędras

 

czytano: 251 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018