Jaka Jura

Strona główna » Aktualności » Jaka Jura

wielkość tekstu:A | A | A

18 września 2018 w Gminnym Ośrodku Kultury w Olsztynie, odbyła się konferencja pt. „ JURA IDEI” - Jak promować region Orlich Gniazd, Turystyka a przyroda i architektura.

Konferencja składała się z warsztatów poświęconych rozwojowi turystyki z uwzględnieniem walorów przyrodniczych i krajobrazowych Jury. Przeprowadzono je w formie panelu z samorządowcami, społecznikami, przyrodnikami i specjalistami. W trakcie warsztatów ich uczestnicy mówili m.in. o tym, jak promować Szlak Orlich Gniazd, jaki promować oferty uwzględniając specyfikę Jury i jej przyrodę. Pretekstem było Święto Szlaku Orlich Gniazd zaplanowane na 22 września na całej Jurze krakowsko – częstochowskiej.

W debacie ekspertów udział wzięli: Stanisław Dąbrowa, wicemarszałek województwa śląskiego, Adam  Kałucki,prezes agencji Locativo, strateg marketingowy specjalizujący się w marketingu terytorialnym oraz w rozwoju i komercjalizacji szlaków kulturowych, Tomasz Kucharski, wójt jurajskiej gminy Olsztyn, Krzysztof Pierzgalski, fotograf i biolog współpracujący z Fundacją „Przyroda i Człowiek”, dr Czesław Hadamik, znawca architektury średniowiecznej, Adam Markowski, przewodniczący Związku Gmin Jurajskich, Hubert Wąsek, prezes Stowarzyszenia Architektów Polskich SARP o/Częstochowa, Robert Pilarczyk, naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR, Jan Lamch, dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, poseł Halina Rozpondek.

Debata skupiała się wokół problematyki związanej z promowaniem Jury, sposobów jej zabudowy, dziedzictwa kulturalnego, procesów, które obecnie na niej zachodzą. Uczestnicy próbowali odpowiedzieć na pytania dotyczące przyszłości Jury i korzystnych dla niej rozwiązań.

Organizatorem była Gazeta Wyborcza.

czytano: 476 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018