Defibrylator dla Olsztyna

Strona główna » Aktualności » Defibrylator dla Olsztyna

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu 17.09.2018 w ramach projektu prowadzonego przez Grupę Jurajską GOPR „Serce Jury”, na ręce wójta gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego został oficjalnie przekazany defibrylator.

Popularnie nazywany skrótem AED (z jęz. ang:  Automated External Defibrillator – Automatyczny Defibrylator zewnętrzny), jest urządzeniem ratowniczym, którego użycie w sytuacji zatrzymania akcji serca, jest jednym z najbardziej skutecznych działań ratujących życie. Defibrylator ten jest w pełni automatyczny, dzięki czemu obsłużyć go może każdy – wystarczy postępować zgodnie wydawanymi przez urządzenie komunikatami głosowymi (wydawane są w języku polskim).
Jak podkreślił naczelnik Grupy Jurajskiej GOPR Robert Pilarczyk, przekazanie defibrylatora dla Olsztyna jest nieprzypadkowe, ponieważ to jedno z najbardziej atrakcyjnych, a co za tym idzie uczęszczanych przez turystów miejsc na Jurze,  w związku z czym tego rodzaju działanie na rzecz bezpieczeństwa jest jak najbardziej uzasadnione.

Wójt Tomasz Kucharski: „Chciałbym wyrazić słowa podziękowania za sfianasowanie defibrylatora. Dotychczasowe współdziałanie Gminy Olsztyn i Grupy Jurajskiej GOPR zaprocentowało kolejnym ważnym krokiem poprawiającym bezpieczeństwo mieszkańców Olsztyna i odwiedzających nasz teren turystów. Liczymy na dalszą dobrą współpracę”

Defibrylator znajduje się w specjalnej zielonej skrzynce, tuż przy wejściu do Urzędu Gminy. Idea jest taka, aby sprzęt mógł być użyty w każdej chwili przez dowolną osobę, dlatego skrzynka nie jest zamknięta. Jest natomiast wyposażona w sysytem sygnalizacji jej otwarcia.

czytano: 241 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018