Nowy sprzęt ratowniczy dla OSP Biskupice

Strona główna » Aktualności » Nowy sprzęt ratowniczy dla OSP Biskupice

wielkość tekstu:A | A | A

14 pażdziernika 2018 r. w obecności Wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego oraz przewodniczącego Rady Gminy Zbigniewa Banaszaka, OSP Biskupice zaprezentowała mieszkańcom Biskupic zakupiony nowy sprzęt, który trafił na wyposażenie samochodu GLBM Peugeot Boxer. Ów sprzęt to hydrauliczne nożyce i rozpierak wraz z osprzętem.

Zestaw wart jest 90 tys. zł, ale dzięki dyrektorowi Oddziału Śląsk firmy FIREMAX - Marianowi Mielniczukowi, który udzielił 30% rabatu te nowoczesne urządzenia, udało się go kupić za kwotę 63 tys. zł. Na zakup pozyskano dotację z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji (53 tys. zł), dotację z Gminy Olsztyn oraz wkład własny OSP.

Przy okazji prezentacji sprzęt został poświęcony przez ks. Kanonika Jana Lisieckiego, proboszcza parafii św. Wojciecha w Biskupicach oraz ks. prof. Mariana Dudę.

Po poświęceniu na placu OSP Biskupice odbyły się pokazy w wykonaniu dziewcząt z MDP, które zaprezentowały ćwiczenie bojowe. Można było także obejrzeć kolekcję ich zdobytych dotychczas pucharów. Zastęp starszych druhów zaprezentował nowo zakupiony sprzęt prezentując jego walory i możliwości techniczne podczas pozorowanego wypadku z jedną osobą poszkodowaną.

Podczas pokazów druhowie przeprowadzili także zbiórkę pieniężną, której celem było poprawienie warunków mieszkaniowych rodziny Dudków.

Zakupiony zestaw to jeden z najnowocześniejszych jakie istnieją na rynku. Urządzenia posiadają świadectwo dopuszczenia CNBOP. Dzięki dotacji z MSWiA oraz Gminy Olsztyn nasza OSP będzie mogła nieść pomoc jeszcze szybciej i sprawniej. Aby móc w pełni wykorzystywać otrzymany zestaw potrzebne są szkolenia, które realizujemy dzięki przychylności pana Andrzeja Bajora - właściciela autozłomu w Wancerzowie, przy ul. Sadowej 10, gdzie mamy dostęp do wielu modeli wycofanych z użytku pojazdów. Na niedzielny pokaz także uzyskaliśmy samochód od pana Andrzeja.

Dziękuję wszystkim osobom, które przyczyniły się do kupna nowego sprzętu, księdzu Janowi Lisieckiemu i Marianowi Dudzie za poświęcenie go oraz mieszkańcom Biskupic za poświęcony niedzielny czas, a także za szczodrość podczas zbiórki pieniężnej na poprawę warunków mieszkaniowych naszych druhów Ani i Przemka. Dziękuję. Waldemar Kondys - Prezes OSP Biskupice

czytano: 576 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018