Nowy odcinek Szlaku Rowerowego Orlich Gniazd

Strona główna » Aktualności » Nowy odcinek Szlaku Rowerowego Orlich Gniazd

wielkość tekstu:A | A | A

Zakończyły się prace przy budowie fragmentu Rowerowego Szlaku Orlich Gniazd z Olsztyna w kierunku Przymiłowic na południe od ruin zamku. Dotychczas piaszczysta, grząska droga zyskała w tej chwili nawierzchnię z tłucznia dolomitowego.

Gmina zrealizowała projekt za środki pozyskane od Marszałka województwa śląskiego (80 proc., reszta to dofinansowanie z budżetu gminy). Powstały odcinek ma długość 900 m i 2 m szerokości: został wyznaczony w efekcie audytu rowerowego wykonanego na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego.

Koszt całkowity ścieżki to 156 000 zł.

Urząd Marszałkowski wziął na siebie oznakowanie Szlaku Orlich Gniazd przebiegającego przez poszczególne gminy. W naszej szlak rozpoczyna się w Kusiętach (Zielona Góra), biegnie do Olsztyna a następnie do Przymiłowic. Wykonawca działający na zlecenie Śląskiej Organizacji zakończy znakowanie do końca listopada tego roku.

- Oznakowanie szlaku wzdłuż dróg asfaltowych będzie pozytywnym pretekstem do tego, aby w przyszłości starać się o finansowanie ścieżek rowerowych przy drogach powiatowych w Kusiętach i Olsztynie – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.

Celem zadania jest stworzenie spójnej sieci tras rowerowych na Szlaku Orlich Gniazd, co przyczyni się do poprawy jakości infrastruktury turystycznej. Sieć tras umożliwi połączenie do ośrodków turystycznych oraz przyczyni się do stworzenia połączenia alternatywnego pomiędzy trasami głównymi.

czytano: 655 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018