XI Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn za nami

Strona główna » Aktualności » XI Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn za nami

wielkość tekstu:A | A | A

1 grudnia 2018 r. w restauracji „Jurajski Olsztyn” odbył się XI Charytatywny Bal Miłośników Gminy Olsztyn.
Dzięki hojności prawie 200 osób, które bawiły się na Balu, udało się zebrać 34 tys. złotych. Dochód z niego przeznaczony zostanie na leczenie i rehabilitację Oskara Nachyły, 14- letniego mieszkańca Biskupic.

O oprawę muzyczną balu perfekcyjnie  zadbał zespół Apress Band, gwiazdą wieczoru był Kuba Sienkiewicz - wokalista i gitarzysta, lider zespołu Elektryczne Gitary.

Dziękujemy "Grubym Rybom"...

Ogromne zainteresowanie i podziw publiczności wzbudził charytatywnie występujący zespół muzyczny „Grube Ryby”, pod dyrekcją Jarosława Marszałka, zastępcy prezydenta miasta Częstochowy, w składzie z dyrektorem częstochowskich wodociągów, Zbigniewem Cierpiałem, starostą częstochowskim, Krzysztofem Smelą,  Damianem Wochem, wiceprezesem Oczyszczalni Ścieków, Iwoną Korgul z Urzędu Miasta Częstochowy oraz Olgą Przybylik z Agencji Rozwoju Regionalnego.

- To był jedyny w swoim rodzaju występ. Dziękuję, że byliście z nami i że przyczyniliście się w tak znaczny sposób do świetnego wyniku balu zorganizowanego dla chłopca z porażeniem mózgowym – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn – Osoby pełniące ważne publiczne funkcje super profesjonalnie, ale z pełnym dystansem do siebie wystąpiły na scenie ku ogromnemu zadowoleniu publiczności.

Dziękujemy…

Za znaczną pomoc przy organizacji balu dziękujemy Panu Zdzisławowi Sówce ze Skrajnicy. Za przekazanie obrazów na licytację serdecznie dziękujemy zaprzyjaźnionym z gminą Olsztyn Artystom:
Jackowi Łydżbie, Izabeli Kicie, Urszuli Łyko – Katus, Krystynie Szwajkowskiej, Stanisławowi Walichnowskiemu (uczeń Zespołu Szkół Plastycznych).
Dziękujemy naszemu mieszkańcowi, Panu Andrzejowi Gołaszewskiemu za przekazanie atrakcyjnych nagród sportowych, które przyczyniły się do zebrania sporej kwoty z przeprowadzonych podczas balu licytacji. Serdecznie dziękujemy Marcinowi Najmanowi za obecność na balu i przekazanie rękawic bokserskich z podpisem Mistrza.
Podziękowania dla Firmy „Sokpol” – na ręce obecnych na balu Pana prezesa Romana Sobczyka i Jego żony Sylvi Sobczyk -  za ufundowanie lotu śmigłowcem. Dziękujemy za prezenty Restauracji „Spichlerz”, Elsner Anti-Aging Clinic za przekazanie bonu do skorzystania z usług na dowolnie wybrany zabieg na twarz lub ciało oraz firmie "Wafelek" za czek na kwotę 500 zł.

Fundacja Studencka Młodzi Młodym, która była współorganizatorem XI Charytatywnego Balu Miłośników Gminy Olsztyn, przekazała dla Oskara Nachyły 5000 zł.

Kuba zagrał z Grubymi Rybami

Dziękujemy Kubie Sienkiewiczowi, który wystąpił z recitalem swoich piosenek, a następnie na gitarze towarzyszył zespołowi „Grube Ryby”…

Atrakcyjność spotkania podniósł Zumba Team Częstochowa w składzie: Ewelina Cieślak, Beata Niemczyk i Karina Niemczyk.

Dziękujemy również Irkowi Bieleninikowi, za efektowne i efektywne prowadzenie licytacji oraz Romanowi Radeckiemu, Darkowi Góreckiemu, pani Anecie Kaczor z restauracji "Jurajski Olsztyn" i Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Olsztynie za pomoc w organizacji Balu.

Statuetki 2018

Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski oraz zastępca wójta, Małgorzata Haładyj podczas Balu już po raz szósty wręczyli Statuetki "Olsztyńskiego Anioła Stróża" osobom i organizacjom, które w sposób szczególny przyczyniają się do rozwoju i promocji Gminy Olsztyn. Laureaci Statuetek ,,Olsztyńskiego Anioła Stróża” w 2018 roku to:

Gminny Ośrodek Kultury – istnieje od 20 października 1975 r.. Jest rozpoznawalną instytucją kultury w Gminie i Regionie, funkcję dyrektora od 31 lat pełni Mariola Matysek. Gminny Ośrodek Kultury pod jej kierownictwem i we współpracy z instruktorami to dynamicznie wciąż rozwijająca się placówka kulturalna. GOK współpracuje z samorządem gminy, szkołami, instytucjami, organizacjami społecznymi i stowarzyszeniami w gminie, regionie i kraju zespalając przy tym środki i siły w celu osiągnięcia lepszych efektów. Organizowane przez Gminny Ośrodek Kultury imprezy są przygotowane rzetelnie i przeprowadzone z najwyższą starannością i wyczuciem estetycznym. GOK posiada 5 certyfikatów Częstochowskiej Organizacji Turystycznej przyznane imprezom, jedno wyróżnienie Narodowego Instytutu Dziedzictwa.

Uczniowski Ludowy Klub Sportowy „Lotka” – w Gminie Olsztyn swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2014 roku. Celem Klubu jest krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych, wychowywanie dzieci i młodzieży przez kulturę fizyczną i sport oraz propagowanie zdrowego i aktywnego trybu życia, wspieranie i propagowanie rozwoju kultury fizycznej mieszkańców gminy Olsztyn oraz innych miejscowości, promowanie sportu, rekreacji, turystyki oraz zdrowego stylu życia, prowadzenie działalności sportowej na rzecz dzieci, młodzieży, dorosłych, osób niepełnosprawnych oraz podmiotów gospodarczych, a także wspieranie dzieci i młodzieży oraz rodzin w trudnej sytuacji życiowej. Biorą udział w wielu turniejach na których spotkali się zawodnicy z całej Polski, Medale zdobyte na ogólnopolskim turnieju oraz lokaty pozostałych  zawodników  lotki pokazują, iż cały czas pną się ku najlepszym w Polsce.

Bogusław Bednarek – Prowadzi  Jurajską Informację Turystyczną. Od 2005 roku prowadzi sprzedaż pamiątek i materiałów promocyjnych o Gminie Olsztyn; sukcesywnie rozszerzając swoja ofertę. W Jurajskiej Informacji Turystycznej można  zaczerpnąć informacji o aktualnych imprezach kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie Gminy. Zagospodarował otoczenie Podzamcza, zorganizował parking w centrum Olsztyna. Aktywnie angażuje się i uczestniczy w życiu społecznym gminy Olsztyn. Chętnie wspiera najważniejsze przedsięwzięcia i wydarzenia w gminie Olsztyn.

Tomasz Hadrian - Kapelmistrz Młodzieżowej Orkiestry Dętej w Olsztynie. Uczy gry na trąbce i rogu. Od  kwietnia 2010 r. podjął się przeszkolenia dzieci i młodzieży w zakresie nauki gry na instrumentach dętych oraz utworzenia orkiestry.  Zajęcia odbywają się w trybie indywidualnym oraz grupowym. Orkiestra to świetny sposób na promocję Gminy, urozmaicenie gminnych uroczystości, edukację młodzieży, zagospodarowanie jej czasu wolnego i wzmocnienie poczucia obywatelskości i lokalnego patriotyzmu. Obecna nazwa Orkiestry brzmi Orkiestra Dęta Gminy Olsztyn SEMPRE.

Michał Batkiewicz – absolwent ASP w Krakowie, znany rzeźbiarz, którego monumentalne pomniki przedstawiające głównie tematykę sakralną np. obrazujące postać papieża Jana Pawła II, znajdują się w różnych krajach na całym świecie (w Europie i Stanach Zjednoczonych). Jest też autorem wielu tablic pamiątkowych, statuetek okolicznościowych i medali. Przy pomocy mistrzowskiego warsztatu dotyka tematyki rzadko spotykanej w sztuce współczesnej. Artyście towarzyszy nieskrępowana wyobraźnia, opowiada własnym językiem obrazu bajki z morałem.
Aktualnie  na rynku w Olsztynie można podziwiać artystyczną kompozycję Michała Batkiewicza zatytułowaną „Anioły”, wcześniej na rynku gościły trzy inne wystawy tego rzeźbiarza:
- „Chichot życia”
- „Cywilizacja”
- ,,Ironia 7 dni”.

Marzena i Tomasz Szwej – przedsiębiorcy z terenu gminy Olsztyn, wywodzący się z rodziny rzemieślniczej  (produkcja lodów w rodzinie Szwejów sięga 1947 roku). Państwo Szwej wielokrotnie wspierali gminę w akcjach charytatywnych, aktywnie działają na rzecz rozwoju gminy, to ludzie wrażliwi, niosący pomoc potrzebującym. Od wielu lat związani z Gminą Olsztyn.
Oprawę uroczystości wręczania Statuetek uświetnił występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej Gminy Olsztyn  pod dyrekcją Tomasza Hadriana.
 

Darczyńcy i osoby zaangażowane w organizację
XI Charytatywnego Balu Miłośników Gminy Olsztyn:

Tomasz Kucharski Wójt Gminy Olsztyn
Radni Gminy Olsztyn
Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie
Pracownicy Urzędu Gminy Olsztyn
Fundacja Studencka Młodzi Młodym
Zdzisław Sówka
Jacek Łydżba
Urszula Łyko-Katus
Iza Kita
Krystyna Szwajkowska
SOKPOL
Firma „Wafelek”
Restauracja „Spichlerz” - Elżbieta i Grzegorz Sitakowie
Andrzej Gołaszewski
Delikatesy „Centrum”
Agnieszka i Adam Mofina
Fundacja Studencka Młodzi Młodym
Bogusław Bednarek
Anna Bułakowska
Agnieszka Chrobot-Rarok
Elsner Anti-Aging Clinic
Exofin
Aleksandra Płuciennik Gabinet Stomatologiczny
Sławomir Gworys
Janusz Jadczyk
Dariusz Juszczyk
Kabex
Paweł Kanawka
Weronika Kołodziejczyk-Sil
Monika Kosielak Radna Powiatu Częstochowskiego
Anna Kowalska
Lodziarnio-Kawiarnia Carmelite
Aleksandra Lubasińska
Urszula Lompa
Urszula Łyko-Katus
Mała Fabryka Słodkości
„Mały Dworek” Pensjonat
Anna Mannsfeld
Metka.pl
Marcin Najman
Paula Najman
Grażyna Ochenkowska
Teresa Pajtas
SkillZone Paintball
Rada Gminy Janów
„Raf-Pol” Elmanowski Rafał
„Romex”
Roychoinki.pl
P.H.U. Góra
Katarzyna i Jarosław Skrzypczakowie
 „Sokole Ranczo”
„Spinka” Atelier Fryzjerskie
„Studio Urody” Anna Sadło
„Styl” Salon Fryzjerski
Agata Szczęsna
Szkoła Podstawowa w Biskupicach
Anna Ujma
Jan Wewiór
Kinga Wydmuch
Bogusława Rajczyk

oraz
Darczyńcy anonimowi

Zdjęcia z balu: Tomasz Sieniawski

Serdecznie dziękujemy!

 

 

poprzednia strona|1|2|3|4|5| z   6następny|ostatnia

czytano: 2097 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018