Czas na gaz

Strona główna » Aktualności » Czas na gaz

wielkość tekstu:A | A | A

Biskupice Nowe, Bukowno i Turów to planowane przez Polską Spółkę Gazownictwa  kierunki rozbudowy sieci gazowej w gminie Olsztyn.
W związku z dużym zainteresowaniem naszych Mieszkańców rozbudową sieci gazowej, informujemy, że w dniu 3 lipca 2019 roku Wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski spotkał się z dyrektorem Polskiej Spółki Gazownictwa w Zabrzu, Ziemowitem Podolskim.
Rozmowa dotyczyła oczekiwań Mieszkańców Gminy Olsztyn związanych z możliwościami podłączania się do sieci gazowej. I tak PSG jest obecnie w trakcie przetargu w formule zaprojektuj i wybuduj około dwukilometrowego odcinka sieci w kierunku Turowa i Bukowna. Dyrekcja deklaruje, że podłączenia Mieszkańców ul. Długiej w Bukownie powinny być możliwe w ciągu najbliższych 24 miesięcy. Dotyczy to także m.in. ulic Szkolnej, Długiej, Świerkowej, Nowej w Turowie.
Koncepcja gazyfikacji ulicy Malowniczej została zatwierdzona w kwietniu tego roku. Gazociąg źródłowy jest w trakcie projektowania. A o warunki przyłączenia można już występować. Wnioski o warunki i przyłączenie mogą już także składać Mieszkańcy Biskupic Nowych. Zdaniem Dyrektora Oddziału PSG w Zabrzu sieć powinna powstać w ciągu 24 miesięcy.
 

czytano: 275 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Parafia w Zrębicach istniała już w 1334 roku w spisach świętopietrza wymieniana jako Sdrzambicze (miejsce wytrzewione z krzaków i lasów). Według ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018