Oświadczenie

Strona główna » Aktualności » Oświadczenie

wielkość tekstu:A | A | A

Wójta Gminy Olsztyn i Przewodniczącego Rady Gminy Olsztyn, dotyczące działek leśnych w Olsztynie i Skrajnicy, z dnia 10 lipca 2019 roku.

W związku z dokonywanymi obecnie przez Wspólnotę Gruntową Wsi Olsztyn podziałami terenów leśnych w Olsztynie, Olsztynie - Odrzykoniu i w Skrajnicy o powierzchni kilkunastu hektarów i sprzedażą powstających z tych podziałów działek, Gmina Olsztyn oświadcza, że prace te nie są w żaden sposób konsultowane ani uzgadniane z Radą Gminy Olsztyn lub Wójtem Gminy Olsztyn.
Ponadto, Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Olsztyn, nie przewiduje przekształcania tych terenów z leśnych na budowlane. W związku z tym informujemy, że nie można przewidzieć, czy lasy te kiedykolwiek staną się terenami budowlanymi.
O przekształceniach decyduje nie tylko wola Rady Gminy, która bierze pod uwagę m.in. względy finansowe, takie jak konieczność uzbrojenia i budowy dróg oraz spore koszty wylesienia tych terenów, ale przede wszystkim Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska, Marszałek woj. śląskiego, Wojewoda śląski oraz kilkadziesiąt innych instytucji. Ze względów krajobrazowych i przyrodniczych trwale zablokowane zostało przez wyżej wymienione instytucje, przekształcanie sprzedanego przez Wspólnotę Gruntową terenu tzw. „Pocztowców” w Olsztynie, gdzie udało się przekształcić tylko 15 ha (właściciele mają działki budowlane), z 55 ha (działki leśne – bez prawa zabudowy).
 

czytano: 489 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018