Przymiłowice mają chodnik

Strona główna » Aktualności » Przymiłowice mają chodnik

wielkość tekstu:A | A | A

Zakończyła się budowa chodnika i ścieżki rowerowej przez Przymiłowice, wzdłuż ruchliwej drogi krajowej nr 46.

 
1,5-kilometrowa droga podzielona na chodnik i ścieżkę rowerową jest kontynuacją odcinka zbudowanego w Olsztynie od stawów na Borowym przez ul. Kolejową, Lubomirskiego do ronda pod ruinami zamku, aż do granicy Przymiłowic.
Chodnik o szerokości 1,5 m posiada nawierzchnię z kostki brukowej, ścieżkę rowerową o szerokości 2,0 m zbudowano z asfaltobetonu.
 
Koszt inwestycji, zrealizowanej ze środków własnych gminy Olsztyn, to prawie 950 000,00 zł.
 
Brak chodnika przy ruchliwej drodze krajowej od wielu lat bardzo doskwierał mieszkańcom.  Temat był podnoszony na zebraniach wiejskich, w rozmowach z radnymi, sołtysami, mieszkańcami. Kilka lat temu zdezaktualizował się projekt wykonany przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Stworzenia nowego nikt się nie podjął.  Nasza inwestycja w rankingu krajowym wylądowała na bardzo dalekiej pozycji, w związku z czym aby zadośćuczynić potrzebom Mieszkańców, zdecydowaliśmy się na samodzielną inwestycję. Jej realizacja była o tyle utrudniona, że musieliśmy dodatkowo pozyskać niezbędne grunty, co przeciągnęło realizację w czasie.
 
- Chodnik i ścieżka rowerowa poprawiły komfort życia w Przymiłowicach. Teraz można bezpiecznie dojechać do Olsztyna na rowerze, dojść do przedszkola, remizy, na przystanek – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn. 

czytano: 390 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Według przekazów pod zamkiem istnieje rozległy system jaskiń i korytarzy wykutych w skale. Mówi się też o podziemnym tunelu łączącym olsztyńską ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018