IV Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów w Olsztynie

Strona główna » Aktualności » IV Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów w Olsztynie

wielkość tekstu:A | A | A

Między 23-25 sierpnia 2019 r. odbędzie się Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów organizowany przez Klub Zabytkowych Mercedesów Polska. Tym razem uczestniczki odwiedzą malownicze tereny Jury Krakowsko-Częstochowskiej. W sobotnie południe, 24 sierpnia, kobiety She's Mercedes zaprezentują samochody na Rynku w Olsztynie. Zapraszamy do podziwiania!


Zlot Miłośniczek Zabytkowych Mercedesów She’s Mercedes odbywa się po raz czwarty. Inicjatywa powstała wśród silnej choć niewielkiej grupy kobiecej w Klubie Zabytkowych Mercedesów Polska cztery lata temu gdy panie zawsze obecne na dorocznych zlotach Klubu zwanych Star Drive zapragnęły spotykać się wyłącznie w damskim gronie. Inicjatywa propaguje doskonałą markę samochodową, przywiązanie do historii i zabytkowej motoryzacji „z duszą”, ale także służy zacieśnieniu kontaktów wśród miłośniczek poprzez budowanie swoistego „networkingu”.


Zloty organizuje zawsze Komandor Małgorzata Przebindowska, ale za każdym razem w nowym miejscu gdzie są malownicze krajobrazy, zabytki lub inna ciekawa architektura albo ciekawostki historyczne lub kulturalne. W tym roku trasa wiedzie wzdłuż zamków Jury Krakowsko-Częstochowskiej i liczyć będzie około 140 kilometrów. Samochody będzie można obejrzeć albo na trasie od Bobolic przez Mirów, Janów, Olsztyn, Żarki, Ogrodzieniec do Woźnik, albo na gościnnym rynku w Olsztynie zwanym „Słońcem Jury”, gdzie także będzie można głosować na najpiękniejsze auto zlotu. To słońce w kształcie jurajskiej muszelki stanowi inspirację do strojów pań, które będą ubrane w tym właśnie kolorze symbolizującym energię i radość.


Załóg będzie 8 oraz 16 uczestniczek z całej Polski, w połowie takich, które przyjadą po raz pierwszy. Zapowiedziały się Mercedesy z lat 70-tych i 80-tych (łatwiej kobiecie prowadzić!), ale będą też dwie inne czarne piękności cabrio: W 121 190 SL z 1961 roku oraz R 129 500 SL z silnikiem o mocy bardziej męskiej 235 kW (320KM) z 1997, który może uczestniczyć tylko dlatego, że w tym roku przypada 40-lecie wejścia tego modelu do produkcji. Jedna załoga przyjedzie z Jawora koło Wrocławia odrestaurowanym przez powstającą tam fabrykę Mercedes-Benz Manufacturing Poland W 201 190E. Zlotowi patronuje Mercedes-Benz Poland oraz Gmina Olsztyn.


Program imprezy w załączniku! Zapraszamy serdecznie!

czytano: 625 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018