Połączyć Biskupice i Choroń

Strona główna » Aktualności » Połączyć Biskupice i Choroń

wielkość tekstu:A | A | A

Połączenie drogowe i rowerowe między Biskupicami i Choroniem czyli gminami Olsztyn i Poraj było tematem spotkania starosty częstochowskiego, Krzysztofa Smeli, starosty myszkowskiego, Piotra Kołodziejczyka oraz wójtów gmin Poraj i Olsztyn.

 
Spotkanie obyło się 20 sierpnia w Urzędzie Gminy Olsztyn. To już kolejne rozmowy wychodzące naprzeciw oczekiwaniom społeczności lokalnych Choronia i Biskupic. Miejscowości te mają wspólny cmentarz i należą do jednej parafii. Komunikacyjnie byłby to znaczący skrót, a turystycznie - umożliwienie rowerzystom dojazdu wręcz z Częstochowy przez Olsztyn do Poraja.
- Ponieważ ta 2.5-kilometrowa droga łączyłaby dwie gminy, ale także dwa powiaty, razem z panią wójt gminy Poraj, Katarzyną Kazimierczak proponujemy starostwom współfinansowanie inwestycji. Gdybyśmy pozyskali na nią 50 procent dofinansowania z funduszy zewnętrznych np. z  Funduszu Dróg Samorządowych to każdy z nas musiałby dołożyć tylko 12,5 procent wartości. A więc wszystkim to się powinno opłacać – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn. – Zyskalibyśmy szlak komunikacyjny i turystyczny.
W dniu 22 sierpnia na zaproszenie Starosty Smeli, Wójt Kucharski wziął udział w części posiedzenia Zarządu Powiatu częstochowskiego poświęconej przedmiotowej drodze. I uzyskał zapewnienie, że starostwo częstochowskie na obecnym etapie będzie partycypowało w kosztach opracowania koncepcji przebiegu drogi.
 

czytano: 374 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Sokole Góry to największy rezerwat przyrody znajdujący się na terenie Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Nazwa nadana przez miejscową ludność pozwala ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018