Nowe drogi i remonty

Strona główna » Aktualności » Nowe drogi i remonty

wielkość tekstu:A | A | A

Budowa ulic w Skrajnicy: Słonecznej, Gwiezdnej i Szczytowej oraz chodnika i nowej nakładki na ul. Storczykowej w Olsztynie – Odrzykoniu to przedmiot przetargów, które gmina ogłosi w najbliższych dniach.  Dofinansowanie na te budowy w wysokości 50 proc. uzyskamy z Funduszu Dróg  Samorządowych Ministerstwa Infrastruktury.


Koszt tych zadań według kosztorysów inwestorskich wynosi ok. 2.7 mln zł.
- To wielka satysfakcja i ulga dla budżetu gminy: połowę środków na te inwestycje pozyskujemy z Funduszu Dróg Samorządowych, co pozwoli na skrócenie czasu oczekiwania na  realizację tych niezbędnych zadań
oraz zaoszczędzi środki budżetowe  – mówi Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn.
W Skrajnicy drogi będziemy remontować po skończonej właśnie budowie kanalizacji.  Komfort i bezpieczeństwo poprawi także budowa chodnika i nowej nakładki asfaltowej wzdłuż ul. Storczykowej w Olsztynie. Trotuar rozpocznie się od DK-46, pobiegnie do skrzyżowania przy wjeździe na Osiedle pod Wilczą Górą, a następnie w kierunku oczyszczalni  ścieków.  Chodnik będzie miał ponad 800 m. Oba zadania dofinansowane zostaną z Funduszu Dróg  Samorządowych. Prace zakończą się w pierwszej połowie przyszłego roku.


Piaskowa w Olsztynie
Przed nami też inne prace: ulica Piaskowa z oświetleniem w Olsztynie, remonty:  ul. Morelowej w Skrajnicy (150m),  ul. Sosnowej w Biskupicach Nowych (150 m), tzw. „Czarnej drogi” (260 m), tłuczniówki w kierunku Jeziorka Krasowego w Kusiętach (700 m), budowa dróg wewnętrznych na osiedlu w Przymiłowicach (800m), chodnik z oświetleniem przy ul Narcyzowej w Olsztynie – Odrzykoniu, doświetlenie ul. Jodłowej w Biskupicach, przedłużenie ul. Jurajskiej w Zrębicach (300 m), które jeszcze w tym roku ruszą na terenie Gminy Olsztyn. Roboty te warte są ok. 1 mln zł.


Osiedle w Przymiłowicach
Prace przy budowie dróg na dwuhektarowym osiedlu przy ul. Kielnickiej w Przymiłowicach już trwają. Dopuścił je uchwalony kilka lat temu przez Radę Gminy Olsztyn plan miejscowy dla terenów należących do Wspólnoty Gruntowej Przymiłowice i wykonany na podstawie niego projekt, który uzyskał pozwolenie na budowę.  Zakres robót obejmuje budowę drogi o nawierzchni tłuczniowej, budowę odwodnienia, trzech przepustów oraz roboty nawierzchniowe – jezdni  i pobocza. Planowane jest wykonanie jezdni o długości łącznie 838,1 m.  – Dziękujemy za dobrą współpracę Wspólnocie Gruntowej z Przymiłowic – mówi wójt Kucharski.


Nowa droga w Kusiętach i chodnik na Odrzykoniu

Nowe tereny budowlane - przewidziane planem miejscowym - uruchomi także droga w Kusiętach o łącznej długości 246 m.
Niebawem ruszy też budowa chodnika dwustronnego w Olsztynie – Odrzykoniu wzdłuż ul. Narcyzowej. Długość chodnika prawostronnego – 199 m, długość chodnika lewostronnego - 91 m, szerokość chodnika - 2 m z częściowym zawężeniem do 1,5 m wraz z oświetleniem w kierunku przystanku MPK.
Dobudowa oświetlenia ulicznego w Biskupicach przy ul. Jodłowej obejmuje uzupełnienie istniejącego oświetlenia ulicznego o 3 słupy oświetleniowe (w kierunku wschodnim).


Nowa droga w Olsztynie

Prawie 460 metrów długości będzie miała natomiast ul. Amonitowa w Olsztynie (przetarg na jej wykonanie właśnie ogłaszamy), która uruchomi sporo działek budowlanych po swojej wschodniej i zachodniej stronie. Amonitowa pobiegnie prostopadle do ul. Żwirki i Wigury, równolegle do Zielonej w kierunku ul. Sosnowej. Do momentu pełnego uzbrojenia nowa ulica z wyjątkiem połączenia z DK-46, które będzie wykonane w masie asfaltowej,  powstanie z kruszywa dolomitowego.

czytano: 883 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018