Zakończenie lata w Biskupicach

Strona główna » Aktualności » Zakończenie lata w Biskupicach

wielkość tekstu:A | A | A

Letni Piknik Rodzinny, który odbył się 6 września 2019 r. na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Sokole Ranczo w Biskupicach zgromadził blisko 350 osób.


Wśród uczestników spotkania znaleźli się: wójt Gminy Olsztyn, Tomasz Kucharski z radnymi Aleksandrą Lubasińską, Grzegorzem Kotwą, Pawłem Celebanem i Mariuszem Bugarą, prezes OSP Biskupice, Waldemar Kondys, członkinie miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich, właściciele Gospodarstwa Agroturystycznego Sokole Ranczo, Beata Stodolna i Krzysztof Filapek oraz Mieszkańcy Biskupic i Biskupic Nowych wraz z sympatykami obu jurajskich miejscowości. 


O oprawę muzyczną imprezy zadbali bębniarze ze Stowarzyszenia Etnochowa, akordeonista Jan Rumin oraz Bartosz Solak. 
Dla wszystkich przygotowano kiełbaski, kaszanki, grochówkę, napoje, ziemniaki z twarożkiem oraz ciasta upieczone przez gospodynie z Koła w Biskupicach. Dzieci dodatkowo delektowały się lodami, prażoną kukurydzą i watą cukrową, mogły też skorzystać z przejażdżek konnych, toru OCR oraz warsztatów grania na bębnach.
 Tańce, śpiewy, rozmowy i wspólna zabawa trwały kilka godzin.


Organizatorami byli: Gospodarstwo Agroturystyczne Sokole Ranczo w Biskupicach, rady sołeckie Biskupic i Biskupic Nowych wraz z sołtysami, Koło Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, radni Gminy Olsztyn z Biskupic i Biskupic Nowych.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom pikniku za wspaniałą zabawę i stworzenie ciepłej, rodzinnej atmosfery.
Szczególne podziękowania za pomoc przy organizacji spotkania kierujemy do Beaty Stodolnej i Krzysztofa Filapka, Bartosza Filapka, Darii Jauerning, Przemysława Frącisza, członkiń Koła Gospodyń Wiejskich w Biskupicach, prezesa Waldemara Kondysa z druhami jednostki OSP Biskupice oraz Jana Rumina, Bartosza Solaka i członków Stowarzyszenia Etnochowa.
 
Aleksandra Lubasińska
Mariusz Bugara            
foto: Agnieszka Bugara, Aleksandra Lubasińska                           
 

poprzednia strona|1|2|3| z   3następny|ostatnia

czytano: 634 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018