Nowy zjazd na Olsztyn

Strona główna » Aktualności » Nowy zjazd na Olsztyn

wielkość tekstu:A | A | A

Konferencja dotycząca bezkolizyjnego połączenia DK-1 i DK-46 odbyła się 2 października 2019 roku w Urzędzie Gminy Olsztyn. Chodzi o ciągle zakorkowany zjazd z DK-1 na Olsztyn.


Na zaproszenie Wójta Gminy Olsztyn, Tomasza Kucharskiego, udział w konferencji wzięli m.in.: Poseł na Sejm RP, Halina Rozpondek, Poseł ma Sejm RP, Izabela Leszczyna, wicestarosta częstochowski, Jan Miarzyński, członek zarządu starostwa częstochowskiego, Adam Morzyk wraz  Radnymi,  Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Transportu w Częstochowie, Piotr Grzybowski, Wójt Gminy Przyrów, Robert Nowak, Wójt Gminy, Lelów Krzysztof Molenda, Wójt Gminy Dąbrowa  Zielona, Maria Włodarczyk, zastępca Wójta Gminy Poczesna, Andrzej Lech, dyrektor Huty Guardian, Grzegorz Kuźnik, Szef Związku Gmin Jurajskich, Adam Markowski, przewodniczący Rady Gminy Olsztyn, Janusz Konieczny wraz z Radnymi, eksperci drogowi, projektanci, samorządowcy.


- W 2015 roku jako Gmina Olsztyn, reprezentując także interesy innych samorządów obsługiwanych komunikacyjne przez DK-46 podjęła temat zjazdu na Olsztyn z DK-1 na DK-46 czyli bezkolizyjnego połączenia drogi ekspresowej z ul. Bugajską . Nasze argumenty skierowaliśmy wówczas do Prezydenta Miasta i Parlamentarzystów Ziemi Częstochowskiej – mówi Tomasz Kucharski.
I wtedy się udało: po zorganizowanych przez Posłów na Sejm, Lidię Burzyńską i Szymona Giżyńskiego spotkaniach w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa, w których udział wziął Prezydent Miasta Częstochowy oraz Wójt Gminy Olsztyn, temat ruszył. Miejski Zarząd Dróg i Transportu za prawie 1 mln złotych opracował  szczegółową, dwuwariantową koncepcję oraz program funkcjonalno – użytkowy dla węzła komunikacyjnego drogi oraz wiaduktu kolejowego, ronda i mostu nad rzeką. W marcu tego roku udało się także uzyskać prawomocną decyzję środowiskową.
Podczas środowej konferencji w Urzędzie Gminy Olsztyn dokumenty te zostały zaprezentowane. – Gdyby były środki, które obiecała nam strona rządowa, już dzisiaj moglibyśmy ogłaszać przetarg w formule zaprojektuj i wybuduj – mówił Piotr Grzybowski,  szef MZDIT w Częstochowie.


Środków jednak nie ma, a kiedy będą nikt podczas konferencji nie potrafił wyjaśnić. Posłanki Halina Rozpondek i Izabela Leszczyna zaproponowały, aby zaraz po wyborach parlamentarnych stworzyć zespół składający się ze wszystkich Parlamentarzystów Ziemi Częstochowskiej, który walczyłby o środki na nowy węzeł komunikacyjny.
- Od tego, jak szybko zostanie rozwiązany problem komunikacyjny przy połączeniu dróg DK-1 i DK-46 zależy szybkość rozwoju okolicznych miejscowości, nie dający się przecenić komfort przemieszczania się mieszkańców, w tym uczniów szkół średnich, mieszkańców, którzy pracują w Częstochowie lub jeżdżą tam po różnego rodzaju usługi, w tym zawodowe, medyczne, handlowe, na zajęcia sportowe, społeczne, rozrywkowe itd. Zjazd z DK-1 na DK-46 ma też duże znaczenie dla turystów, którzy tak licznie odwiedzają piękne tereny jurajskie. Tędy jadą także rzesze Pielgrzymów na Jasną Górę – mówił Tomasz Kucharski.


Efektem spotkania jest przygotowana petycja do Parlamentarzystów, która zostanie podpisana przez samorządowców.
 

poprzednia strona|1|2|3|4| z   4następny|ostatnia

czytano: 1553 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018