Polowanie na Smoka w Zrębicach

Strona główna » Aktualności » Polowanie na Smoka w Zrębicach

wielkość tekstu:A | A | A

Siedem wspaniałych uczennic ze Szkoły Podstawowej im. Jarosława Dąbrowskiego w Zrębicach: Blanka Stępień, Weronika Rosak, Anna Wojtasik, Gabriela Pająk, Karolina Strączyńska, Wiktoria Wojtasik i Nicole Kozieł wzięło  udział w ogólnopolskiej akcji charytatywnej „Polowanie na Smoka” dla dzieci z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie. Koordynatorem i opiekunem akcji charytatywnej w szkole była mgr Anna Zarzycka- Tomalska.

Dziewczynki stworzyły piękne wizerunki smoków wedle swoich pomysłów, które mogliśmy podziwiać 25 września 2019 roku na wernisażu w Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Przygotowano ponad 200 smoków, 100 wizerunków można było oglądać do 6 października 2019 roku w  Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie. Nasze Smoki prezentowały się obok prac znanych artystów, sportowców, piosenkarzy, kabareciarzy, dziennikarzy takich jak: Zygmunt „Muniek” Staszczyk, Kajetan Kajetanowicz, Krzysztof Matyjaszczyk, Jurek Owsiak, Martyna Wojciechowska, Tomasz Sętowski, Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Paweł Sętowski, Elżbieta Jarosik, Piotr Michnikowski, Krzysztof Hołowczyc. Był również Smok Siatkarzy z KS Norwid Częstochowa oraz Gminy Olsztyn „Smok Jury”. Smoki otrzymano z całej Polski i świata. Smoki rysowane, malowane, rzeźbione trafią na finałową aukcję listopadową, stacjonarną i internetową. Dochód ze sprzedaży prac wesprze Hospicjum Dziecięce w Częstochowie. Pomysłodawcą i organizatorem akcji był Łukasz Zyska.
Składamy podziękowanie dla pani Elżbiety Psiuk z Hospicjum Dziecięcego w Częstochowie za zaproszenie do udziału w akcji.

Opracowanie: Anna Zarzycka-Tomalska

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 382 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W czasach międzywojennych w Jaskini Towarnej, zwanej także Jaskinią Niedźwiedzią, znaleziono szczątki niedźwiedzi jaskiniowych i ślady pobytu ludzi ze ...dalej

Jaskinia Towarna
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018