Koncert 11 listopada 2019 r.

Strona główna » Aktualności » Koncert 11 listopada 2019 r.

wielkość tekstu:A | A | A

Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
Podczas koncertu będziemy mogli posłuchać wybranych polskich pieśni artystycznych, arii oraz duetów operowych polskich kompozytorów. Będzie to wspaniała okazja do zapoznania się z polską twórczością muzyczną, od muzyki romantycznej po XX-wieczną.

Wystąpią:


Ewelina Sobczyk – sopran – śpiewaczka operowa, wokalistka, aktorka dubbingowa, prezenterka telewizyjna. Uzyskała dwa tytuły magistra: filologii germańskiej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach oraz śpiewu solowego na Akademii Muzycznej w Katowicach.
Uczestniczyła w wielu kursach wokalistyki operowej. Była wielokrotnie nagradzana w konkursach muzycznych m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Ludomira Różyckiego w Gliwicach, na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Imricha Godina Iuwentus Canti na Słowacji, w 47. Ogólnopolskim Konkursie Młodych Muzyków im. Karola Kurpińskiego w VI Konkursie Pieśni i Arii we Włoszakowicach.
W swojej karierze zawodowej współpracowała z Gliwickim Teatrem Muzycznym. Występowała też w Operze Śląskiej w operze Giacomo Pucciniego „Suor Angelica” oraz w operze Stanisława Moniuszki „Halka”. Brała udział w cyklu koncertów „Młoda Filharmonia” realizowanych przez Filharmonię Śląską w Katowicach oraz w koncercie dyplomantów Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach z towarzyszeniem orkiestry symfonicznej Filharmonii Śląskiej.

Jarosław Wewióra – tenor  lirico-spinto - absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz  uczestnik Europejskiej Akademii Barokowej na Festiwalu „Ambronay” we Francji. Ukończył Opera Studio w Levico Terme (Włochy). Odbył studia we Włoszech w Istituto d'Achille Peri w Reggio Emilia. W roku 2005 otrzymał stypendium rządu włoskiego w Sienie. 
Laureat licznych konkursów wokalnych. Licznie koncertuje w kraju i za granicą, bierze udział w festiwalach krajowych i międzynarodowych, Odbył kilkanaście tournée po Francji, Belgii, Holandii, Szwajcarii, Portugalii i Niemczech.
W swoim repertuarze posiada dzieła oratoryjno-kantatowe, operowe, operetkowe oraz cykle pieśni. W swoim dorobku posiada kilka płyt kompaktowych: „Cielo e mar”, „Moja pieśń wieczorna” z cyklem pieśni op.2 Karola Szymanowskiego, „Jaka piękna jest operetka”, „Nieszpory piekarskie” Andrzeja Marko, „Dłoń wiatru” oraz „Vivere pieśni włoskie i neapolitańskie”.

Kwartet fortepianowy Arte Creatura w składzie:
Paulina Osóbka – fortepian
Sonia Mitros – altówka
Agnieszka Bator-Skowrońska - wiolonczela
Katarzyna Rzeszutek – fortepian.

Koncert odbędzie się 11 listopada 2019 r. o godz. 16.30 w kościele pw. Św. Jana Chrzciciela w Olsztynie.
Organizatorami są:
Gminny Ośrodek Kultury w Olsztynie oraz Parafia pw. Św. Jana Chrzciciela w Olsztynie.
 

czytano: 361 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018