APEL WÓJTA GMINY OLSZTYN

Strona główna » Aktualności » APEL WÓJTA GMINY OLSZTYN

wielkość tekstu:A | A | A

Kochani,

w związku z ogłoszoną przez premiera Mateusza Morawieckiego decyzją o zamknięciu szkół, nasze dzieci zostają w domach. Opiekę zapewnimy im w szkołach jeszcze tylko w czwartek, a wyjątkowych sytuacjach także w piątek. Taka prewencja jest konieczna, aby chronić nas wszystkich przed rozszerzającym się wirusem. Dopilnujcie, proszę, aby Wasze pociechy wykorzystały ten czas we właściwy sposób. Wykorzystajmy te przymusowe "wakacje" na uzupełnienie braków w lekcjach , czytanie książek,  oglądanie telewizji. Do minimum ograniczmy kontakty koleżeńskie z rówieśnikami. Nie korzystajmy z komunikacji miejskiej. Zachęcam natomiast do spacerów i spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Wtedy jednak proszę zadbać o stosowny strój, aby za wszelką cenę uniknąć przeziębień.
Podjąłem decyzję o zamknięciu hali sportowej w Olsztynie, Gminnego Ośrodka Kultury oraz Biblioteki, Dziennego Domu Senior+ i świetlic środowiskowych. Wszystko to z myślą o tym, aby ograniczyć możliwość przenoszenia się wirusa.  Przez najbliższe dni zadbajmy też szczególnie o osoby starsze: powinniśmy do minimum ograniczyć ich kontakty z dziećmi i młodzieżą. Jak wynika z badań, wirus dla dzieci jest praktycznie nieszkodliwy, a dla osób starszych może być niebezpieczny.
Takie odpowiedzialne zachowanie to także sprawdzian naszej obywatelskiej dojrzałości - zróbmy to dobrze w trosce o całą naszą społeczność. 
 
                       Tomasz Kucharski, wójt Gminy Olsztyn
 

czytano: 436 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Najlepsze warunki do uprawiania Nordic Walking w gminie Olsztyn dają Sokole Góry. Pierwszy Jurajski Zjazd Miłośników Nordic Walking w Gminie Olsztyn ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018