Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

Strona główna » Aktualności » Ulgi podatkowe dla przedsiębiorców

wielkość tekstu:A | A | A

Przedsiębiorcy, którzy w związku z epidemią koronawirusa, byli objęci zakazem prowadzenia działalności, zostaną zwolnieni z opłacenia podatku od nieruchomości w kwietniu, maju i czerwcu br.
Rada Gminy Olsztyn jednogłośnie podjęła uchwałę, która ułatwi przedsiębiorcom wracającym do pracy funkcjonowanie i utrzymanie się na rynku.

Pomoc w postaci prolongowania podatków otrzymają również przedsiębiorcy, których płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19 (muszą wykazać spadek obrotów).
Uchwałą Rady Gminy Olsztyn wprowadzono przedłużenie terminu płatności rat podatku od nieruchomości za miesiące maj i czerwiec br. do dnia 30 września 2020 r. Uchwała jest wsparciem dla osób, których nie dotyczy zakaz prowadzenia działalności, ale ich płynność finansowa znacznie się pogorszyła.
Rada Gminy Olsztyn działała na podstawie legitymacji, która wynika z ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz Komunikatu Komisji Europejskiej: Tymczasowe ramy środków pomocy państwa w celu wsparcia gospodarki w kontekście trwającej epidemii COVID-19. Ustawa umożliwia umorzenie podatków przedsiębiorcom, których obejmuje zakaz prowadzenia działalności w czasie epidemii oraz prolongatę spłaty podatków przedsiębiorcom, których płynność finansowa uległa znacznemu pogorszeniu.
Ze zwolnienia korzystać mogą tylko podmioty, będące podatnikami podatku od nieruchomości.

- Zależy nam, by pomóc przedsiębiorcom w tym trudnym czasie. Mamy nadzieje, że takie wsparcie ułatwi im powrót do normalnego funkcjonowania firm. W tej walce jesteśmy wszyscy razem! – mówi Tomasz Kucharski, Wójt Gminy Olsztyn.
W celu uzyskania ulgi lub zwolnienia z opłacania podatku konieczne jest złożenie stosownych dokumentów umieszczonych poniżej, jako załączniki.
 

czytano: 422 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018