OZE w Gminie Olsztyn

Strona główna » Aktualności » OZE w Gminie Olsztyn

wielkość tekstu:A | A | A

Gmina Olsztyn ogłosiła przetarg na montaż Odnawialnych źródeł energii w budynkach użyteczności publicznej. Termin składania ofert mija 16.06.2020 r.
 
W ramach inwestycji powstaną instalacje fotowoltaiczne do produkcji energii elektrycznej na potrzeby szkół podstawowych: w Olsztynie, Biskupicach, Kusiętach, Turowie, Zrębicach, przedszkola w Olsztynie, Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz budynku Urzędu Gminy.
 
Projekt pn. "OZE w budynkach użyteczności publicznej na terenie Gminy Olsztyn" według kosztorysu inwestorskiego kosztuje 945 986,02 zł, z czego gmina pozyska ze środków unijnych ok. 85 %. Przedmiot zamówienia dofinansowany jest w ramach RPO Województwa Śląskiego na lata 2014 - 2020 dla osi priorytetowej: IV. Efektywność energetyczna, odnawialne źródła energii i gospodarka niskoemisyjna dla poddziałania: 4.1.2. Odnawialne źródła energii - SUBREGION PÓŁNOCNY.
 

Zabiegamy również o środki unijne na montaż instalacji OZE w budynkach mieszkalnych. Wniosek o dofinansowanie projektu, złożony przez Gminę, w partnerstwie z Przyrowem i Dąbrową Zieloną, obecnie znajduje się na liście rezerwowej. Pula środków przeznaczona na dofinansowanie wszystkich projektów w konkursie jest niewystarczająca, dlatego czekamy na oszczędności lub następne rozdanie z RIT.
Gmina rozpoczyna też równolegle starania o środki na montaż paneli fotowoltaicznych dla prywatnych budynków z innych źródeł finansowania.
 

 


czytano: 237 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Na terenie gminy Olsztyn znajduje się największy rezerwat na Jurze - SOKOLE GÓRY, a w nim najgłębsza znana jurajska jaskinia STUDNISKO o głębokości ...dalej

Sokole Góry
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018