Bezpieczniej i ładniej wokół Szkoły w Kusiętach

Strona główna » Aktualności » Bezpieczniej i ładniej wokół Szkoły w Kusiętach

wielkość tekstu:A | A | A

Nowy parking i siłownia powstały przy Szkole Podstawowej w Kusiętach. Dzięki dobrej współpracy gminy, rady sołeckiej, dyrekcji szkoły i Stowarzyszenia „Wokół Jeziorka Krasowego” udało się poprawić bezpieczeństwo i podnieść estetykę w otoczeniu budynku szkoły.

Siłownia zewnętrzna, stół piknikowy i ławeczki, kosze na śmieci oraz tablice informacyjne ustawiono na placu szkolnym w ramach projektu pn. „Dla zdrowia, przyjemności i współpracy”. Projekt o wartości prawie 25 tys. zł sfinansowano ze środków unijnych pozyskanych, za pośrednictwem PPJ, przez Stowarzyszenie „Wokół Jeziorka Krasowego”. Wcześniej przygotowano teren, ułożono kostkę brukową, dzięki wsparciu finansowemu Rady sołeckiej Kusiąt.

Przed szkołą wybudowano parking z kostki brukowej. Zadbano o bezpieczny i wygodny wjazd z drogi powiatowej. Koszt inwestycji to 38 tys. zł, z czego 7 tys. zł pochodzi z funduszu sołeckiego Kusiąt, 31 tys. zł z budżetu gminy.

- Ogromnie cieszymy się, że udało się zrobić tak wiele w tak krótkim czasie. Przed nami jeszcze sporo pracy, by stworzyć estetyczną i bezpieczną przestrzeń dla uczniów i całej społeczności. – mówi Mariusz Żołędziewski, dyrektor Szkoły Podstawowej w Kusiętach.

czytano: 154 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

W kościele olsztyńskim znajduje się niezwykły obraz, na którym, jak głosi legenda, Anioł odbił własne oblicze słynące z nieziemskiej urody.dalej

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Olsztynie
Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018