Msza Święta Dziękczynna

Strona główna » Aktualności » Msza Święta Dziękczynna

wielkość tekstu:A | A | A

Od lewej: J. i T. Porada wraz z Danielem Sobańskim - autorem obrazu z podobizną Błogosławionego Jana Pawła II

Dnia 18 września 2011 roku na placu przed budynkiem Zakładu Ortopedyczno - Rehabilitacyjnego im. Jana Pawła II w Olsztynie odbyła się podniosła uroczystość, podczas której odprawiona została Msza Święta Dziękczynna oraz nastąpiło symboliczne odsłonięcie obrazu z podobizną Błogosławionego Jana Pawła II.


Liturgię Mszy świętej sprawował ks. Prałat Ryszard Grzesik Proboszcz Parafii p.w.św. Jana Chrzciciela w Olsztynie w koncelebrze z księdzem Janem Biskupem i ks. Stanisławem Barszczakiem.

Oprawę Liturgii Mszy świętej stanowili: Orkiestra Dęta OSP Gminy Konopiska pod batutą Tomasza Hadriana, solistka operowa Jolanta Muratów, akompaniator Dariusz Meclik i nasz organista Rafał Kumor.

Podniosłym i wzruszającym momentem było odsłonięcie Obrazu przez Wójta Gminy Olsztyn Tomasza Kucharskiego i Prezesa Stowarzyszenia Ludzi Otwartych Serc „LOS” Tadeusza Poradę oraz poświęcenie przez księży sprawujących Liturgię Mszy świętej. 

Obraz został namalowany przez Daniela Sobańskiego absolwenta Zespołu Szkół Plastycznych im. Jacka Malczewskiego w Częstochowie, studenta Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, wielokrotnego stypendystę Prezydenta Miasta Częstochowy w podziękowaniu za łaski doznane za wstawiennictwem Błogosławionego Jana Pawła II.

- Powstanie, istnienie oraz funkcjonowanie Zakładu Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego nie byłoby możliwe bez udziału Jana Pawła II. - Tak często powtarzają Prezes Stowarzyszenia „LOS” Tadeusz Porada i jego członkowie. - To dzięki JEGO opiece za życia i po śmierci Zakład zwycięsko pokonywał liczne trudności i działa służąc osobom chorym i niepełnosprawnym.

Na zakończenie uroczystości Wójt Gminy Olsztyn Tomasz Kucharski zwrócił się z ciepłymi i serdecznymi słowami do rodziny Państwa Poradów: Jolanty, Małgorzaty i Tadeusza. Podziękował im za trud prowadzenia Stowarzyszenia, zapobiegliwość i walkę o jego funkcjonowanie oraz troskę o wszystkich i każdego człowieka z osobna. Zakończył słowami „Zdrowy chorego nie zrozumie”.

Zarząd Stowarzyszenia Ludzi Otwartych Serc „LOS” serdecznie dziękuje wielu osobom i instytucjom, które pomogły w organizacji uroczystości dzięki czemu miała ona godną oprawę duchową, artystyczną i estetyczną.

Dopełnieniem uroczystości była piękna pogoda. Nad zgromadzonymi na niej świeciło piękne polskie słońce.

Mariola Matysek

 

Liturgia Mszy świętej sprawowana przez ks. Prał. R. Grzesika Proboszcza Parafii pw. św. J. Chrzciciela w Olsztynie wraz z ks. J. Biskupem i ks. S. BarszczakiemOrkiestra Dęta OSP Gminy Konopiska pod batutą Tomasza HadrianaOd lewej: solistka operowa Jolanta Muratów, akompaniator Dariusz Meclik i organista Rafał KumorOd lewej: Anna Połacik - Wiceprezes Stowarzyszenia LOS, Mariola Matysek - Dyrektor GOK w Olsztynie, Tomasz Kucharski - Wójt Gminy Olsztyn, Andrzej Nabiałek - Dyrektor Gimnazjum w OlsztynieOd lewej: Tomasz Kucharski - Wójt Gminy Olsztyn, Mariola Matysek - Dyrektor GOK w Olsztynie oraz Tadeusz Porada Prezes Stowarzyszenia Ludzi Otwartych Serc LOSOd lewej: J. i T. Porada wraz z Danielem Sobańskim - autorem obrazu z podobizną Błogosławionego Jana Pawła II

poprzednia strona|1|2| z   2następny|ostatnia

czytano: 3488 razy

źródło: olsztyn-jurajski.pl

Strona główna

Ilość filmów: 14
dalej
Wyszukiwarka
na stronie   w aktualnościach
link
Ciekawostki

Ruchomą szopkę olsztyńską Jan Wewiór rzeźbił przez 15 lat, ale dzieło to nadal nie jest w pełni ukończone, gdyż autor "Beltejemowa pod strzechą" ...dalej

Ogloszenia
  • link link link link link link link link link link link
  • link
Urząd Gminy Olsztyn (C) 2018