hamburger

BĘDZIE BEZPIECZNIEJ PRZY DK46 W PRZYMIŁOWICACH

9 czerwca 2022

droga
Nowe chodniki, pasy koło remizy i zatoki autobusowe w Przymiłowicach zbuduje Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad.

GDDiA uznała, że miejscem, gdzie należy poprawić bezpieczeństwo jest skrzyżowanie ul. Piastowskiej, i Szerokiej z DK46 w Przymiłowicach. Ogłosi przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej, budowę chodnika, przejścia dla pieszych oraz odwodnienie przy drodze krajowej nr 46.

W ramach inwestycji powstanie 140 m chodnika wykonanego z szarej kostki brukowej, prowadzącego przez ulicę Zamkową i część ulicy Piastowskiej. Zostaną również zbudowane dwie zatoki autobusowe o nawierzchni z kostki kamiennej, zlokalizowane po obu stronach DK 46 oraz odpowiednio doświetlone przejście dla pieszych wraz z sygnalizacją ostrzegawczą przy budynku remizy w Przymiłowicach.

To bardzo potrzebna i ważna dla nas inwestycja. Bezpieczeństwo przy tak ruchliwej drodze ma ogromne znaczenie dla wszystkich mieszkańców Przymiłowic.
„Na wniosek mieszkańców wystąpiliśmy 2 lata temu do katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad. Po wizji lokalnej zdecydowano, że inwestycja będzie realizowana, z czego się bardzo cieszymy.” – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.
KK

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2