hamburger

BĘDZIE NOWA TRASA ROWEROWA!!!

10 października 2023

Ponad 2-kilometrowa nowa ścieżka rowerowa od parkingu pod Sokolimi Górami do Biskupic będzie realizowana przez Miasto i Gminę Olsztyn oraz Powiat Częstochowski, dzięki środkom pozyskanym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Projekt trasy rowerowej opracowany został przez olsztyński samorząd w ubiegłym roku jako kontynuacja trasy dla rowerów z Olsztyna do parkingu samochodowego pod rezerwatem Przyrody Sokole Góry.

Wspólnie przygotowany wniosek do Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach przez Olsztyn oraz Powiat otrzymał dofinansowanie w wysokości 1 840 800,00 zł, co stanowić powinno ok. 80 proc. kosztów inwestycji.

Projekt przewiduje budowę przedłużenia trasy rowerowej spod parkingu przy Rezerwacie Sokole Góry w kierunku Biskupic wzdłuż drogi powiatowej. Przewidziane jest m.in. oddzielenie dwumetrowej ścieżki od jezdni, wykonanymi ze specjalnego tworzywa separatorami. Inwestycja zostanie zrealizowana do końca 2024 r.

Nowy odcinek trasy rowerowej połączy się z obecnie rozpoczynającą się budową drogi wraz ze ścieżką rowerową z Biskupic do Choronia w gminie Poraj.
W wyniku realizacji zadania powstanie regionalna trasa rowerowa łącząca Częstochowę z powiatami częstochowskim i myszkowskim.

– To ciąg dalszy realizacji naszych założeń, aby znaleźć się na drodze rowerowej z Częstochowy do Poraja i z Częstochowy do Żarek. Częstochowa kończy właśnie swoją budowę trasy rowerowej i na Kręciwilku połączą się nasze drogi. A my tyle co skończyliśmy trasę rowerową przez Zrębice i Krasawę – mówi Tomasz Kucharski, Burmistrz Miasta i Gminy Olsztyn.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku, zmień ustawienia swojej przeglądarki.
ham2